Saturday, 18 July 2015
28 January 2020
در جمع خبرنگاران

«واکنش احمدی‌نژاد به سخنان آیت‌اله خامنه‌ای و نماینده‌اش در سپاه»

2013 January 10

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه ٢٠ دی، «محمود احمدی‌نژاد» رییس جمهوری اسلامی، در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، در واکنش به سخنان دیروز «آیت‌اله خامنه‌ای» درباره انتخابات، گفت: «ما یک رای بیش‌تر نداریم و این ملت است که تصمیم می‌گیرد و انتخاب می‌کند.»‌ وی افزود: «هرکس بخواهد مردم را مدیریت کند، مردم او را مدیریت می‌کنند».

به گزارش «خبرگزاری دانش‌جویان ایران»(ایسنا)، آقای احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره موضوع مدیریت انتخابات که توسط «علی سعیدی» نماینده ولی فقیه در سپاه مطرح شد نیز گفت: «انتخابات مال ملت است. این حرف امام و رهبری است».

20130110-ahmadinejad

گفتنی است که روز سه‌شنبه، «آیت‌اله خامنه‌ای» رهبر جمهوری اسلامی طی یک سخن‌رانی در جمع مردم شهر «قم»، از کسانی که به گفته‌ی او، لفظ «انتخابات آزاد» را به صورت دایم تکرار می‌کنند، انتقاد کرد و گفت: «معلوم است که انتخابات باید آزاد باشد، مگر بیش از سی انتخابات سه دهه اخیر آزاد نبوده است؟ در کدام کشور انتخابات از ایران آزادتر است؟ مراقب باشید این حرفهای شما مردم را از انتخابات مایوس نکند».

هم‌زمان «علی سعیدی» نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، طی سخنانی مهندسی معقول انتخابات را وظیفه ذاتی سپاه دانست.

اندکی پس از اظهارات «محمود احمدی‌نژاد»، «حمیدرضا مقدم‌فر» معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه در مصاحبه‌ای با «خبرگزاری فارس»، موضع‌گیری رییس جمهوری اسلامی نسبت به مصاحبه روز گذشته «علی سعیدی» را مورد انتقاد قرار داد و گفت: «متاسفانه جناب آقای احمدی‌نژاد، رییس جمهوری محترم، در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، در پی سوالات مغرضانه یک خبرنگار، خبری تحریف شده را مبنای اظهارنظر خود قرار داده‌اند، درحالی که بهتر آن بود ایشان پیش از هرگونه اظهارنظر، درباره صحت و سقم ادعای خبرنگار مزبور اندکی تحقیق می‌کردند، چرا که اگر این‌گونه می شد هیچ‌گاه سخنی بر لب جاری نمی کردند که دست‌مایه رسانه های بیگانه شود.

وی ادامه داد: «منظور ایشان [علی سعیدی] به هیچ‌وجه مهندسی به معنای جابجایی آرا یا مهندسی آرا و دست‌بردن در انتخاب مردم نیست». معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه، رسانه‌های بیگانه را مسوول تحریف سخنان نماینده ولی فقیه در سپاه دانست.

بیشتر بخوانید:

«وظیفه ذاتی سپاه، مهندسی معقول انتخابات است»

«انتقاد آیت‌اله خامنه‌ای از به‌کارگیری مکرر لفظ انتخابات آزاد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,