Saturday, 18 July 2015
27 September 2020
وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا:

«کانادا پنج‌هزار پناهنده ایرانی و عراقی را از ترکیه می‌پذیرد»

2013 January 16

خبر / رادیو کوچه

روز پانزدهم ژانویه «جیسون کنی» وزیر مهاجرت و شهروندی کانادا، طی بازدیدی از ترکیه اعلام کرد که کشورش پنج‌هزار پناهجوی ایرانی و عراقی را که در ترکیه به سر می‌برند، خواهد پذیرفت.

به گزارش سایت «اوتاوا سیتی‌زن»، آقای «جیسون کنی» (Jason Kenny) اظهار داشت: «با افزایش خشونت‌ها در منطقه، انسان‌های بیشتری به ترکیه پناه آورده‌اند. و تعهد ما برای جابه‌جایی ۵٠٠٠ تن از پناهندگان ایرانی و عراقی به کانادا، از فشار رو به افزایش بر ترکیه خواهد کاست». وزیر امور مهاجرت و شهروندی کانادا بهاییان و اقلیت‌های جنسی را در اولویت انتخاب پناهندگان دانست.

20130116-Jason-Kenny-Canada

وی با توصیه به دولت ترکیه برای ادامه بازگذاشتن مرزهایش به روی کسانی که به این کشور پناه می‌آورند، گفت که به رابطه تنگاتنگ با «کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد» ادامه خواهد داد.

کانادا از معدود کشورهایی است که در برنامه جابه‌جایی پناهندگان از ترکیه، با سازمان ملل همکاری می‌کند. هزاران پناهنده ایرانی هم‌اکنون در ترکیه زندگی می‌کنند و اکثریت قریب به اتفاق آنان در شرایط بدی به سر می‌برند.

بیشتر بخوانید:

«ترکیه، نوبت‌های دوساله برای پیش‌مصاحبه»

«برخورد دوگانه در مالزی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. shahrzad
    1

    جناب کنی لطف کنن اول این همه مهاجر درس خونده و پول نقد به دست ایرانی رو که دو سه ساله معطل گذاشتن راه بدن به کانادا بعد برن سراغ پناهنده ها. دلشون واسه مردم بی پناه نسوخته به خدا. اینم یه بازی سیاسیه واسه روابطی که با ترکیه دارن وگرنه حقوق بشر اگر واسه اونا معنی داشت با زندگی این همه ایرانی مهاجر بازی نمی کردن