Saturday, 18 July 2015
23 September 2021
در پی حوادث شهرکرد

«نامه درویش‌های گنابادی به رهبر جمهوری اسلامی»

2013 January 18

خبر / رادیو کوچه

در پی حمله روز سه‌شنبه (٢۴ دی‌ماه) گروهی لباس‌شخصی به یکی از محل‌های تجمع درویش‌های گنابادی، و در پی آن صدور حکم تخلیه خانه یکی از دراویش و تجمع لودرها برای تخریب آن، عده‌ای از درویش‌ها در نامه‌ای سرگشاده به رهبر و برخی از مسوولین جمهوری اسلامی، نوشتند که محل خانه هم‌کیش خود را ترک نخواهند کرد و نسبت به عواقب درگیری‌های احتمالی، هشدار دادند.

متن نامه که در سایت «مجذوبان نور»، نزدیک به درویش‌های نعمت‌الهی گنابادی منتشر شده، به شرح زیر است:

«مقام معظم رهبری

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

شورای محترم امنیت ملی

استاندار محترم استان چهارمحال و بختیاری

     با سلام و احترام،

ما دراویش گنابادی، که هم اکنون در آستانه ورقی دیگر از دفتر تهاجم و ستم وارده بر دراویش در دوران اخیر هستیم، برخود لازم می داریم که با این چند سطر شما مسئولین کشور و حارسان امنیت ملت را قبل از رخ داد هر حادثه‌ای آگاه ساخته تا حجت تمام کرده باشیم.

این نامه در حالی نوشته می شود که در ضرب العجل دو روزه تخلیه خانه شخصی یکی از دراویش شهرستان شهرکرد، که در آن مجلس ذکر درویشی برگزار می شود قرار گرفته ایم، تیغ های لودر های ویران کننده تا پشت در خانه هم رسیدند و سربازانی که در خیالمان پاسبان مرزهای کشورمان در برابر دشمن هستند، در مقابلمان صف کشیدند.

shahrekord_l2

ماجرا، قصه‌ی تکراری ِدست آویز قرار دادن تبصره و ماده‌ای در گوشه‌ی آیین نامه های شهرداری است تا محملی شود برای صدور حکم تخریب مکان های عبادی دراویش، این بار نصب چند داربست(!)، آن هم به صورت فصلی که حتی (بر طبق نامه های پیوست) توسط کارشناسان شهرداری نیز به عنوان تخلف ساختمانی محرز نشده بهانه‌ای برای فشار بر دارویش شده است.

اگر به فرض محال تخلفی هم صورت گرفته باشد، آیا دلیل بر هجوم عده ای، آن هم بی هیچ حکم و مجوزی به درون خانه و تخریب اموال شخصی صاحب خانه است؟ آیا واقعا برای برچیدن چند داربست، لودر و بولدوزر می آورند، خیابان می بندند و ارتش روانه می کنند؟ آیا تشکیل دوباره جلسات تامین استان و بحث هایی حول برچیدن بساط دراویش، ما را نباید به یاد خاطرات تلخ گذشته یعنی تخریب حسینه‌ی قم، بروجرد، چرمین و اصفهان بیندازد؟

خاطرات تلخ تخریب ناحق این حسینه ها هیچگاه از اذهان دراویش پاک نمی شود، همانطور که لکه ننگ تخریب و توهین به خانه حسین (ع) از دامن داعیان حکومت اسلامی و شیعی.

ما دراویش گنابادی سخت از تکرار این فجایع بیمناکیم و بر اساس منش و مسلک صلح طلبمان از ایجاد تنش و درگیری بیزار، ما نه از مسببین و عاملین این برخوردها آگاهیم و نه از اهداف و مقاصدشان مطلع، لذا از شما مسئولان کشور می خواهیم که با تصمیمات و مدیریت صحیح ، پس از ضرب العجل تعیین شده، امنیت و حقوق مدنی و شهروندی ما را که طبق آن مجاز به برقراری نماز و مجالس درویشی هستیم، حفظ کرده چراکه تا حصول اطمینان از عدم تخریب، این محل را ترک نخواهیم کرد و به این وسیله نیز مسئولیت عواقب این حادثه را از گردن خود خارج می سازیم.

جمعی از دراویش گنابادی»

بیشتر بخوانید:

«حمله به محل تجمع درویش‌ها در شهرکرد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. تهمورث
    1

    و این باز میگردد به جواب نه ای که حضرت آقای سلطان علیشاه به سران جمهوری اسلامی داد. من با این جماعت حشر و نشو زیادی داشته ام و میدانم نه اهل سیاستند و نه توطعه, بدنبال نماز و ذکر درویشی خود هستند. اگر این حکومت با اهل حق مخالف است چرا فقط به اینها ستم میکند وبه دیگر فرق دراویش که نمیخواهم نام ببرم کاری ندارند و باز میگویم حضرت آقای تابنده با جواب منفی به حکومت آزادگی خود را نشان و این رژیم را وادار به اذیت و ازار نموده