Saturday, 18 July 2015
29 November 2023
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

«زندان اوین، هتل است»

2013 January 22

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه دوم بهمن‌ماه، «صفر نعیمی رز» عضو‌ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بازدید اعضای کمیته امنیت از زندان اوین، گفت که این زندان دارای امکانات عالی است و نام‌اش را باید به هتل اوین تغییر داد.

«صفر نعیمی رز» در گفت‌وگو با «خبرگزاری دانشجویان ایران»(ایسنا) گفت: اعضای کمیته امنیت از بند ٢٠٩ وزارت اطلاعات و بند ٣۵٠ مربوط به زندانیان فتنه، امنیت ملی، منافق و چپ، القاعده، ملی و مذهبی، مشارکت، نهضت آزادی، اهل سنت و بهائیت و همچنین چند تن از محکومان اختلاس سه‌هزار میلیاردی که از بزرگان شرکت‌ها و بانک‌ها و اداره‌جات بودند، بازدید کردند».

وی افزود: «ما هم‌چنین از بند نسوان که شامل محکومان بهایی، منافق، فتنه و مجاهد بود بازدید کردیم و سرکرده‌ آن‌ها فائزه هاشمی رفسنجانی صحبت‌هایی را با نمایندگان داشت که البته اظهاراتش با توجه به وضعیت خانوادگی او مطرح می‌شد. مثلن او به نوع غذا ایراد می‌گرفت که باید گفت شاید هم حق دارد زیرا او غذاهایی را که همه می‌خورند نمی‌خورده، اما از نظر من غذای زندان اوین از غذایی که ما در خانه می‌خوریم بهتر بود».

نماینده‌ آستارا با ذکر این که «فائزه هاشمی» خواستار آزادی مشروط زندانیانی شد که نیمی از مدت زندان خود را متحمل شده‌اند، گفت: «این آزادی مشروط برای افراد خاصی است نه کسانی که منافق، بهایی و از عوامل فتنه باشند، پرچم اباعبداله را به آتش کشیده باشند و قصدشان براندازی حکومت باشد».

evin-prison

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، خواست زندانیان مبنی بر جمع‌آوری دوربین‌های مدار بسته بند نسوان را «بی‌معنی» خواند و گفت: «اگر خودکشی یا اتفاق دیگری در بند نسوان به وجود بیاید با وجود دوربین ثبت و ضبط می‌شود؛ مگر در مورد ستار بهشتی آشوبی اتفاق نیفتاد؟ دلیلش این بود که در زندانی که او مستقر بود دوربین وجود نداشت».

نعیمی رز همچنین گفت: «نمایندگان همچنین از قرنطینه زندان اوین که محل تجمع زندانیان قبل از تعیین تکلیف آن‌هاست بازدید کردند که از امکانات عالی برخوردار بود؛ بهداری زندان هم از دیگر مکان‌هایی بود که نمایندگان از آن بازدید کردند که در آنجا هم پزشک عمومی مستقر بود و هم پزشک متخصص با توجه به نیاز بیمار حضور پیدا می‌کند، آشپزخانه‌ی زندان هم مجهز بود و برنامه‌ غذایی متنوع و خوبی داشت».

وی در پایان تاکید کرد: «آن‌چه پیش از این زندانیان را به گلایه وا می‌داشت این بود که تخت خواب در زندان به اندازه‌ کافی وجود ندارد و کسانی که به آن‌ها تخت خواب نمی‌رسد ناچار بودند کف خواب شوند که بر اثر آن دچار درد کمر و کلیه می‌شدند اما در حال حاضر همه زندانیان تخت خواب د ارند و من پس از این بازدید نام ندامتگاه علمی را هتل علمی می‌گذارم زیرا امکانات آن از هر لحاظ مناسب بود».

بیشتر بخوانید:

«به تبعید غیرقانونی زندانیان سیاسی پایان دهید»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,