Saturday, 18 July 2015
08 August 2020
پس از یک ماه وقفه

«انتشار پنجمین فایل مکالمه مهدی هاشمی با نیک‌آهنگ کوثر»

2013 January 24

خبر / رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه پنجم بهمن‌ماه، پنجمین فایل صدای مکالمه «مهدی هاشمی» با «نیک‌آهنگ کوثر» منتشر شد. نخستین فایل از این گفت‌وگوها، نیمه آذرماه گذشته و چهارمین قسمت از آن، روز دوم دی‌ماه منتشر شده بود.

در آغاز این فایل سه دقیقه و نیمی، آقای کوثر، روزنامه‌نگار، با ذکر این‌که «یک نفر مطلبی نوشته، اشاره کرده به حمزه کرمی و شما»، ادامه می‌دهد که با هوشنگ بوذری تماس گرفته و او تایید کرده که با شکایت نهاد ریاست جمهوری دستگیر و شکنجه شد و کسی که پی‌گیر شکایت از طرف نهاد ریاست جمهوری شد، «حمزه کرمی» بوده است.

آقای هاشمی با دروغ دانستن این ادعا می‌گوید: «بوذری را طائب [معاون اطلاعات سپاه، فرمانده سابق بسیج و از نزدیکان رهبری جمهوری اسلامی] گرفته، الان هم حقوق‌بگیر وزارت اطلاعات است و ماهی دوازده‌هزار دلار پول می‌گیرد» هاشمی در پاسخ به سوال «نیک‌آهنگ کوثر» که آیا این مساله را تکذیب می‌کند یا خیر، می‌گوید: «از طرف حمزه کرمی تکذیب کن» و توصیه می‌کند که آقای کوثر با «حمزه کرمی» تماس نگیرد زیرا او تحت کنترل است.

آقایان هاشمی، کوثر و کرمی

آقایان هاشمی، کوثر و کرمی

در جای دیگری از این فایل، مهدی هاشمی می‌گوید که آقای بوذری حدود دوازده میلیون دلار کمیسیون از شرکت «تی پی ال» به خاطر پالایشگاه اراک گرفته بوده که از وی پس گرفتند.

گفتنی است که «حمزه کرمی»؛ فردی که در این گفت‌وگو نام وی برده می‌شود، مدیر کل سیاسی دفتر ریاست جمهوری در دوره‌های «اکبر هاشمی رفسنجانی» و «سیدمحمد خاتمی» بوده که در جریان حوادث سال ١٣٨٨، بازداشت و به یازده سال زندان محکوم شد.

وی که از فرماندهان جنگ ایران و عراق بود، در نامه‌هایی به «آیت‌اله علی خامنه‌ای» رهبر جمهوری اسلامی و «غلام‌حسین محسنی اژه‌ای» دادستان کل کشور از شکنجه‌هایی که بر او رفته‌است، خبر داد.

بیشتر بخوانید

«چهارمین فایل صدای مهدی هاشمی منتشر شد»

«چه کسی حرف‌های مهدی هاشمی و نیک‌آهنگ را منتشر کرد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,