Saturday, 18 July 2015
15 January 2021

«۴۴ کشته در ماه جاری میلادی در افغانستان»

2010 January 31

مقامات افغانستان اعلام کردند در ماه جاری میلادی 44 نفر از نیروهای ائتلاف در نقاط مختلف افغانستان کشته شده اند و این آمار برای یک ماه بیانگر آن است که نظامیان خارجی روزهای سختی را در این کشور در پیش رو دارند.

خبرگزاری فرانسه با اشاره به شمار تلفات نیروهای ائتلاف در افغانستان در ماه نخست سال جدید میلادی، آن را نشانه ای برای در پیش بودن سالی سخت برای نظامیان خارجی مستقر در این کشور توصیف کرد.
این خبرگزاری در ادامه مطلب خود با اشاره به نظامیان جدیدی که به افغانستان اعزام می شوند، نوشت: «در حالی که از سال جدید میلادی اعزام نیروهای جدید به افغانستان آغاز شده، در ماه جاری میلادی 44 نفر از نیروهای ائتلاف در نقاط مختلف افغانستان کشته شده اند و این آمار برای یک ماه بیانگر آن است که نظامیان خارجی روزهای سختی را در این کشور در پیش رو دارند. »

بر اساس این گزارش، در ژانویه سال 2009 در مجموع 25 نفر از نظامیان خارجی مستقر در افغانستان در درگیری با طالبان کشته شده بودند.

هم اکنون 113 هزار نیروی نظامی تحت فرماندهی آمریکا و ناتو در افغانستان مشغول مبارزه با طالبان هستند و قرار است تا ماه اسد، 40 هزار نظامی خارجی دیگر نیز به این تعداد اضافه شوند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: ,