Saturday, 18 July 2015
27 January 2021

«برگزاری نمایشگاه یاسمین سینایی در نگارخانه شیرین»

2010 January 31

نمایشگاهی از مجسمه‌های یاسمین سینایی با عنوان «اسرار حوا» از 9 بهمن‌ماه در نگارخانه شیرین برپا شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، «اسرار حوا» عنوان این نمایشگاه است که در آن علاوه بر 18 مجسمه حوا در فرم‌ها و فیگورهای متنوع، 18 جعبه که توسط پنج هنرمند طراحی شده‌اند نیز به تماشا گذاشته شده است.

این مجسمه‌ها که به تعریفی تاریخ و به تعریفی دیگر برهه‌هایی از زندگی زنان را روایت می‌کنند، هر یک در جعبه‌ای هستند که حال و هوا و مشخصه‌های این ثبت تاریخ و زندگی را برعهده دارند.

دو تا از این جعبه‌ها اثر گیزلا وارگا سینایی نقاش برجسته کشورمان و مابقی آنها آثاری از افشین نجف زاده، علی بوذری، هما بذرافشان و علی سلطانی هستند که بسته به نوع نگاه و سلیقه خود بیرون و درون جعبه ها را نقاشی و طراحی کرده‌اند.

سینایی در این نمایشگاه حوا را از کودکی به معرض تماشا می گذارد، از بهار زندگی او، تا حوا در سال 2000، ازدواج حوا، حوای همسر و حوای ملکه گرفته تا حوای مقدس، حوا در بهشت و حوا در زمین، قصه گویی این مجسمه ساز صاحب سبک است که به مرگ حوا ختم می‌شود. اما چرخه این زندگی به دلیل نوع چینش مجسمه‌ها ادامه می‌یابد.

یاسمین سینایی که تا امروز 14 نمایشگاه انفرادی برگزار کرده است و در زمینه برپایی کارگاه‌های تخصصی مجسمه‌سازی و به خصوص نقاشی کودک صاحب سبک شناخته می‌شود در سال 1348 در تهران متولد شده است و علاوه بر عضویت در انجمن مجسمه سازان ایران در دانشگاه سوره تدریس می‌کند.

نمایشگاه اسرار حوا یاسمین سینایی تا 21 بهمن ماه 88 در نگارخانه شیرین برپاست و علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت 16- 20 از این آثار درخیابان فرمانیه، بلوار اندرزگو، کوچه سلیمی شمالی، پلاک 145 مجتمع فرهنگی و هنری انجمن خوشنویسان ایران ، نگارخانه شیرین دیدن کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,