Saturday, 18 July 2015
05 December 2023
از شرق تا آسمان زیر پوتین‌های ماموران

«حمله نیروهای امنیتی به روزنامه‌ها و بازداشت روزنامه‌نگاران»

2013 January 28

خبر / رادیو کوچه

روز یکشنبه هشتم بهمن‌ماه، نیروهای امنیتی با حمله به دفتر تحریریه روزنامه‌های بهار، شرق، آرمان، اعتماد و هفته‌نامه آسمان، تعدادی از روزنامه‌نگاران را بازداشت کردند.

در دقایق اولیه پس از یورش نیروهای امنیتی، «رادیو فرانسه» از حکم بازداشت «احسان مازندرانی، نسرین تخیری، جواد دلیری ، ساسان آقایی، پژمان موسوی و صدرا محقق» خبر داد و افزود که گزارش مربوط به تعداد و اسامی افرادی که قصد دستگیری آن‌ها وجود دارد، هنوز تایید نشده است. اما گزارش های رسیده به کوچه بر خلاف خبر رادیو فرانسه حاکی از آن است. تاکنون صدرا محقق و احسان مازندرانی دست گیر نشده اند.

سایت «میزان خبر» نیز از اقدام به تفتیش و فیلم‌برداری از دفاتر روزنامه‌ها خبر داده و به اسامی بالا، «جواد دلیری، ریحانه طباطبایی، مطهره شفیعی، نزهت امیریان و پوریا عالمی» را اضافه کرد.

تا کنون خبر بازداشت «جواد دلیری، ساسان آقایی، امیلی امرایی، پژمان موسوی، پوریا عالمی، نرگس جودکی، مطهره شفیعی، صباآذرپیک، نسرین تخیری و اکبر منتجبی» توسط رسانه‌های مختلف منتشر شده است.

20130127-shargh-bahar-etemad-RadioKoocheh

با توجه به گسترده بودن دستگیری‌ها، اسامی و شمار بازداشت‌شدگان قطعی نیست و ممکن است بیش از این باشد. هیچ توضیحی تا کنون درباره دلیل این یورش و بازداشت‌های جدید از سوی مقامات مسوول ارایه نشده است.

این اقدامات در حالی صورت می‌گیرند که عصر شنبه «میلاد فدایی‌اصل» دبیر سرویس سیاسی «خبرگزاری کار ایران»(ایلنا) و «سلیمان محمدی»‌ خبرنگار سرویس حوادث «روزنامه بهار» توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند و هم‌زمان سایت «بولتن نیوز» وابسته به نهادهای امنیتی ایران، با انتشار خبر بازداشت این دو روزنامه‌نگار، آن‌ها را «عنصر رسانه‌ای نزدیک به محافل خبری و سیاسی جریان فتنه» نامید.

موج جدید بازداشت‌، به موازات اعطای مرخصی موقت به تنی چند از کنش‌گران سیاسی، فعال‌های دانشجویی و روزنامه‌نگاران صورت می‌گیرد که در روزهای گذشته از زندان خارج شده بودند.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت دو روزنامه‌نگار، سلیمان محمدی و میلاد فدایی‌اصل»

«احمد زیدآبادی و مسعود باستانی به مرخصی آمدند»

«نسرین ستوده به زندان بازگشت»

«آزادی آریا آرام‌نژاد، مرخصی مهدی محمودیان»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. Roya
    1

    لطفا” اطلاع رسانی کنید شب ولادت پیامبر اسلام یعنی دوشنبه ساعت ۱۰ شب همه مردم در اعتراض به گرانی و تورم الله اکبر بگند.