Saturday, 18 July 2015
01 December 2020
در کرانه یک رودخانه

«کشف اجساد اعدام شده‌ی هشتاد مرد جوان در حلب»

2013 January 30

خبر / رادیو کوچه

روز سه‌شنبه دهم بهمن‌ماه (٢٩ ژانویه) جسد دست‌کم هشتاد پسر و مرد جوان که همگی آن‌ها با یک تیر در ناحیه سر یا گردن اعدام شده بودند، در کرانه رود «قویق» شهر «حلب» یافت شد.

به گزارش «شبکه الجزیره»، «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» مستقر در لندن، با اعلام این خبر گفت که انتظار می‌رود تا هنوز اجساد بیشتری در این رودخانه که ناحیه «بوستان القصر» را از منطقه «انصاری» در جنوب غربی حلب جدا می‌کند، یافت شوند.

20130129-quweiqriver-syria-radiokoocheh

«ابو صدی» یکی از فرماندهان ارتش آزاد سوریه نیز با ذکر این مطلب که قربانیان بیش از یک‌صد نفر هستند،‌ گفت که آن‌ها توسط رژیم سوریه اعدام شده‌اند. وی افزود که اجساد یافته‌شده، به بیمارستانی در «زرزور» منتقل شده تا توسط بستگان‌شان شناسایی شوند. به گفته این عضو ارتش آزاد سوریه، برخی از قربانیان به دلیل تخریب چهره‌شان توسط گلوله، ممکن است قابل شناسایی نباشند و در این صورت، در یک گور مشترک به خاک سپرده خواهند شد.

آن‌سوی‌تر، یک مقام امنیتی ارشد دولت سوریه می‌گوید که قربانیان پیش‌تر ربوده شده و توسط «تروریست»ها اعدام شده‌اند. وی افزود که مخالفان مسلح به جرم «طرف‌دار نظام بودن» آن‌ها را اعدام کرده و برای انحراف اذهان عمومی، این جنایت را به قوای دولتی نسبت می‌دهند.

رودخانه «قویق» که از ترکیه سرچشمه می‌گیرد، در طول ١٢٩ کیلومتری خود از مناطق تحت کنترل دولت سوریه و مخالفان مسلح می‌گذرد.

بیشتر بخوانید:

«شورشی‌های سوریه عبادت‌گاه اقلیت‌ها را غارت می‌کنند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,