Saturday, 18 July 2015
22 October 2020
بازداشت اهالی رسانه ادامه دارد

«بازداشت ریحانه طباطبایی و فاطمه ساغرچی»

2013 January 31

خبر / رادیو کوچه

در ادامه روند بازداشت اهالی رسانه در هفته گذشته، صبح روز پنج‌شنبه دوازدهم بهمن‌ماه، نیروهای امنیتی، «ریحانه طباطبایی» خبرنگار سرویس سیاسی روزنامه بهار را در خانه‌اش بازداشت کردند.

به گزارش «سایت کلمه» مادر «ریحانه طباطبایی» با اعلام این خبر گفت: «عده ای پایین پنجره، توی کوچه، ایستاده بودند، ریحانه گفت بفرمایید بالا. گفتند نه ما از منکرات هستیم برای مواد مخدر آمدیم و با طبقه بالای شما کار داریم. اما ریحانه گفت برای بردن من آمده اید، چرا حرف الکی می زنید؟»

خانم «شهناز سیاقی» افزود:  «آمدند داخل خانه و همه‌جا را گشتند. حتی انباری و داخل ماشین ها را. داخل همه اتاق ها را گشتند، اما خیلی به هم نریختند. دفترچه‌های یادداشت و کیس کامپیوتر ما را هم بردند. آقای خاتمی چند روز پیش برای تولدش دستخطی داده بودند که ریحانه آن را قاب کرده بود که این قاب را هم با خود بردند».

از راست: ریحانه طباطبایی و فاطمه ساغرچی

از راست: ریحانه طباطبایی و فاطمه ساغرچی

بنا بر این گزارش، «ریحانه طباطبایی» ۲۱ آذر ۱۳۸۹ از سوی سپاه بازداشت و به مدت ۳۶ روز در انفرادی بند ۲ الف سپاه تحت بازجویی قرار گرفت. وی فروردین سال جاری از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. خانم طباطبایی بیش از این در مجله ایران فردا، خبرگزاری سینا، روزنامه های فرهیختگان، کلمه سبز، شرق و بهار سابقه فعالیت داشته است.

هم‌چنین گزارش‌ها حاکی از بازداشت «فاطمه ساغرچی» مدیر سابق کتابخانه مرکز تحقیقات استراتژیک و ویراستار سایت «جماران» در روز شنبه هفتم بهمن‌ماه است.

از میان بازداشت‌شدگان روزهای اخیر، تنها «مطهره شفیعی» دبیر سیاسی روزنامه آرمان که مبتلا به بیماری ام.اس است، پس از یک روز با قرار وثیقه آزاد شد و شانزده روزنامه‌نگار به اسامی زیر در بازداشت به سر می‌برند.

«جواد دلیری ، نسرین تخیری و ساسان آقایی (روزنامه اعتماد)؛ پژمان موسوی، امیلی امرایی، علی دهقان، سلیمان محمدی و ریحانه طباطبایی (روزنامه بهار)؛ پوریا عالمی (روزنامه شرق)،نرگس جودکی (روزنامه آرمان)؛ اکبر منتجبی و حسین یاغچی (هفته‌نامه آسمان)، صبا آذرپیک (خبرنگار سابق روزنامه اعتماد)، کیوان مهرگان (دبیر سیاسی روزنامه توقیف شده روزگار)، میلاد فدایی اصل (خبرگزاری ایلنا) و فاطمه ساغرچی (سایت جماران).

بیشتر بخوانید:

«اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره بازداشت روزنامه‌نگاران»

«روزنامه‌نگاران را آزاد کنید»

«اتهامات کیهان به روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,