Saturday, 18 July 2015
02 April 2023
با معرفی ریاست جدید قوه قضاییه

«آیت الله شاهرودی؛ حوزه یا شورای نگهبان»

2009 August 13

4-4-1388_IMAGE633817938498610445

پس از آن که برخی از خبرگزاری های داخلی خبر از انتصاب ریاست جدید قوه قضاییه و اتمام دوران مسوولیت آیت‌الله هاشمی شاهرودی در این قوه دادند این بحث مطرح شده است که وی پس از این به کجا خواهدرفت.

خبرگزاری ایسنا به نقل از یک مقام مسوول در قوه قضاییه از برگزاری جلسه‌ تودیع آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی و معارفه آیت‌الله صادق لاریجانی در تاریخ 24 مردادماه- شنبه هفته آینده- در حوزه‌ ریاست قوه قضاییه خبر داده است. به گفته وی در این مراسم حکم ابلاغ مقام رهبری برای رییس جدید قوه قضاییه خواهدشد و هم چنین از زحمات ده ‌ساله آیت‌الله هاشمی شاهرودی تقدیر به عمل خواهد آمد.

به گزارش ایسنا این مقام مسوول از احتمال عضویت آیت‌الله هاشمی شاهرودی در شورای نگهبان خبر داده است.

از سوی دیگر ایرنا نیز در گزارشی آورده است که به دنبال اتمام مدت ریاست آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی بر قوه قضاییه، برخی شنیده‌ها از احتمال انتصاب وی به عنوان عضو فقیه شورای نگهبان حکایت دارد.

بنا به این گزارش، با توجه به اینکه آیت الله صادق لاریجانی عضو فعلی شورای نگهبان به زودی ریاست قوه قضاییه را بر عهده می‌گیرد، هاشمی شاهرودی گزینه جدی جایگزینی لاریجانی در شورای نگهبان به شمار می‌آید.

پیش از این اخباری مبنی بر عزیمت آیت الله هاشمی شاهروی به مشهد پس از تحویل مسند قوه قضاییه منتشر شده بود که این موضوع از سوی حجت الاسلام ایزدپناه رییس حوزه ریاست قوه قضاییه منتفی اعلام و گفته شد که قراراست هاشمی شاهرودی برای انجام کارهای فقهی، حوزوی و مرجعیت راهی قم شود. به نظر می رسد پس از منتفی شدن موضوع مراجعت آیت‌الله هاشمی شاهرودی به مشهد، وی عضویت در شورای نگهبان به عنوان فقیه این شورا را پذیرفته باشد.

به گزارش ایرنا شنیده ها حکایت از آغاز به کار فعالیت هاشمی شاهرودی از اواسط هفته آینده در شورای نگهبان‌ دارند.

آیت الله هاشمی شاهرودی، نمایندگی مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری را نیز بر عهده دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|۱ Comment