Saturday, 18 July 2015
18 January 2021
در نمایشگاه كنگره جهانی موبایل صورت خواهد گرفت

«رونمایی نخستین مدل تلفن نسل چهارم»

2010 February 02

شرکت ژاپنی ان تی تی دوکومو، نمونه اولیه از گوشی سلولاری را که با فن‌آوری نسل چهارم LTE کار می‌کند در نمایشگاه کنگره جهانی موبایل در بارسلون نمایش می‌دهد.

به گزارش ایسنا فن‌آوری LTE از فن‌آوری سلولاری نسل سوم پیشرفته‌تر است و سرعت ارسال داده‌ها را چندین برابر افزایش داده و دست کم به صد مگابیت بر ثانیه می‌رساند.

ان تی تی دوکومو قصد دارد سرویس‌های داده LTE را سال جاری میلادی در ژاپن راه‌اندازی کند و سرگرم کار با NEC، فوجیتسو و پاناسونیک برای نمونه اولیه پایانه‌های داده و گوشی‌های LTE است.

طبق اعلام NEC، نمونه اولیه‌ای که قرار است در نمایشگاه بارسلون رونمایی شود، با مدل اولیه از تراشه‌ای کار می‌کند که توسط این چهار شرکت ساخته شده است. این تراشه نخستین بار در ماه اکتبر نمایش داده شد اما برای نخستین بار به‌صورت به‌کار رفته در یک گوشی در بارسلون نمایش داده می‌شود که قرار است 15 تا 18 ماه فوریه برگزار شود.

نمونه اولیه این گوشی برای نمایش ارسال ویدیوی کیفیت بالا در شبکه LTE مورد استفاده قرار خواهد گرفت. ان تی تی دوکومو به شدت برروی توسعه LTE کار می‌کند و قصد دارد برای عرضه این فن‌آوری بین 300 تا 400 میلیارد یوان در ظرف پنج سال آینده هزینه کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,