Saturday, 18 July 2015
07 December 2019
حسن روحانی

«ریاست جمهوری جای کارآموزی نیست»

2013 February 16

خبر / رادیو کوچه

«حسن روحانی» دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی ایران و مذاکره کننده ارشد اتمی جمهوری اسلامی در دولت محمد خاتمی، در سخنانی که روز جمعه  ٢٧ بهمن منتشر شد، با انتقاد مجدد به عملکرد «محمود احمدی‌نژاد»، گفت که جای‌گاه ریاست جمهوری جای کارآموزی نیست.

به گزارش «خبرگزاری دانشجویان ایران»(ایسنا)، «حسن روحانی» که در پنجمین کنگره سراسری حزب اراده ملت ایران (حاما) سخن می‌گفت، اظهار داشت: «امروز می‌بینیم به راحتی در زندگی مردم تجسس می‌شود و یا ضبط مکالمات صورت می‌گیرد و از آن به عنوان یک افتخار یاد می‌شود. ما باید مجری قانون اساسی باشیم و اجرای آن به عهده رییس‌جمهور است و رییس‌جمهور باید به آن معتقد باشد یعنی باید قانون اساسی را خوانده و فهمیده و به آن ایمان داشته و ملتزم به آن باشد».

20130216-hassanrouhani-koocheh

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که پیش‌تر گفته بود حضورش را در انتخابات ریاست جمهوری آینده «نفی نمی‌کند»، ادامه داد: «جای‌گاه ریاست جمهوری جای کارآموزی نیست. رییس‌جمهور باید شجاع باشد؛ شجاع نه به این معنا که برابر ابرقدرتی سخن درشت بگوییم، این کاری معمولی است و همه می‌توانند آن را انجام دهند. شجاع یعنی اگر اشتباه کردیم با شجاعت به آن اعتراف کنیم و به مردم بگوییم اشتباه کردیم».

«حسن روحانی» پیش‌تر نیز در مهرماه گذشته، با اشاره به سخنان آقای احمدی‌نژاد که خود را «نوکر مردم» خوانده بود، گفت: «ما نیاز به نوکر نداریم، نیاز به مدیر داریم».

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که شخصیتی نزدیک به هاشمی رفسنجانی محسوب می‌شود، با اشاره به برخی مسایل اقتصادی ابراز عقیده کرد: «جامعه ما در بخش‌هایی به ویژه اقتصادی بی‌ثبات و دچار آشفته‌بازار است. اصحاب کهف یک بار خوابیدند و دیدند پول آن‌ها در بازار معنای دیگری دارد ولی ظاهرن خواب هر شب ما خواب اصحاب کهف شده است و هر روز ارزش پول ما تغییر می‌کند».

وی روز دوازدهم دی‌ماه در جمع خبرنگاران با اظهار این که از سوی بسیاری از گروه‌ها و احزاب سیاسی به شرکت در انتخابات دعوت شده، گفته بود: «هر کس رییس‌جمهور بعدی شود با مشکلات بسیار زیادی روبروست؛ مشکلاتی که در هفت هشت سال ایجاد شده قطعن نمی‌تواند در طی دو سه سال از بین برده شود و به زمان زیادی نیاز است».

بیشتر بخوانید:

«ما از نظر تربیت سیاسی، وضع نابه‌سامانی داریم»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,