Saturday, 18 July 2015
08 August 2020
در ادامه روند فشار بر اهالی رسانه

«بازداشت احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار»

2013 February 20

خبر / رادیو کوچه

در ادامه روند بازداشت اهالی رسانه، «احسان مازندرانی» روزنامه‌نگار همکار روزنامه اعتماد، بعد از ظهر روز چهارشنبه دوم اسفند ماه (٢٠ فوریه) توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. وی سابقه هم‌کاری با روزنامه‌هایی چون شرق، آفتاب یزد و فرهیختگان را نیز در کارنامه دارد.

دستگیری این روزنامه‌نگار در حالی صورت می‌گیرد که یک روز پیش‌تر، روابط عمومی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی با انتشار سومین بیانیه خود از زمان بازداشت گروهی روزنامه‌نگاران در ماه گذشته، آنان را «مرتبط با واحد عملیات روانی سازمان جاسوسی دولت انگلیس» خواند و چندین سایت و شبکه رادیو تلویزیونی را نیز در ارتباط با چنین شبکه‌ای دانست.

20130220-ehsanmazandarani-radiokoocheh

روز چهارشنبه نیز «حیدر مصلحی» وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در حاشیه نشست هیات دولت گفت: «موفقیت حاصل شده در بازداشت روزنامه‌نگاران، مرهون همکاری مجموعه رسانه‌ها و خبرنگاران پای‌بند نظام بود». وی افزود: «این اقدام توانست اپوزیسیون و شبکه های ماهواره‌ای ضد انقلاب را به هم بریزد».

بازداشت گروهی روزنامه‌نگاران داخل کشور، فشار بر خانواده‌های روزنامه‌نگاران ایرانی خارج از کشور و شدت‌یافتن اعمال محدودیت بر رسانه‌ها در ماه‌های اخیر، باعث واکنش نهادهای مدافع آزادی رسانه و فعالان حقوق بشر در سراسر دنیا شده است. به گفته این نهادهای مستقل، ایران یکی از بزرگ‌ترین زندان‌ها برای روزنامه‌نگاران در جهان است.

بیشتر بخوانید:

«اطلاعیه سوم وزارت اطلاعات درباره روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده»

«بازداشت بیش از ده روزنامه‌نگار در ایلام»

«اگرروزنامه‌نگاری جرم است، همه ما شریک جرمیم»

«روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده اطلاعات به دشمن می‌فروختند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,