شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
17 January 2017
توسط رییس تشکیلات امنیت عمومی بحرین

«سپاه پاسداران به تشکیل هسته ترور در بحرین متهم شد»

۱۳۹۱ اسفند ۰۳

خبر / رادیو کوچه

«ماژور ژنرال طارق الحسن»، رییس اداره امنیت عمومی بحرین، روز سه‌شنبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را به طرح‌ریزی و هدایت یک گروه دوازده نفره تروریستی، شامل هشت شهروند بحرین و چهار تبعه کشورهای دیگر، متهم کرد.

به گزارش «سایت گولف نیوز»(اخبار خلیج)، «ژنرال طارق الحسن» که در یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت، اظهار داشت که یک شهروند ایرانی با نام رمزی «ابو ناصر» فرماندهی این گروه را بر عهده داشته و افراد این هسته،‌ در کنار جمع‌آوری عکس و اطلاعات از نقاط حساس امنیتی، در صدد حمله قریب‌الوقوع تروریستی بودند.

Photo: BNA

Photo: BNA

رییس اداره امنیت عمومی بحرین، گفت که بازداشت‌شدگان توسط سپاه پاسداران در ایران و گروه حزب‌اله در شهرهای بغداد و کربلای عراق آموزش دیده‌اند. «ژنرال طارق الحسن»، نام این گروهِ به گفته‌ی او «تروریستی» را «جیش الامام» خواند و افزود که آن‌ها بابت هزینه‌های عملیات و نقل و انتقال سلاح‌ها، حدود هشتادهزار دلار پول دریافت کرده‌اند.

دولت پادشاهی سنی مذهب بحرین، حکومت ایران را به تحریک شیعیان پرشمار این کشور متهم می‌کند. امری که از سوی مقامات جمهوری اسلامی بارها رد شده است.

بیشتر بخوانید:

«فعالیت سیاسی از وظایف سپاه است»

«ترور یک سردار سپاه در لبنان»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment


  1. تهمورث
    1

    هم بحرین و هم ایران این ادعا را دارند و بعقیده من هر دو طرف هم راست میگویند و هم دروغ . تا زمانی که داوری بی غرض نباشد ادعا های بحرین و ایران قدری شک بر انگیزند چرا که دادن وعده و اخذ اعتراف مورد درخواست چیزی نیست که کتمان شود و ما هر روزه شاهد آن در ایران و سایر نقاط جهانیم پس بایستی بخواندن خبر اکتفا و قدری سر را تکان داد.