Saturday, 18 July 2015
12 July 2020
نمایش‌خوانی، کنسرت، نمایشگاه و جشنواره در اسفندماه

«روی‌دادهای هنری از تهران و تبریز تا دوبی و هرات»

2013 February 22

گزارش خبری / رادیو کوچه

برج میلاد تهران در راستای گسترش فعالیت‌های فرهنگی و هنری این مجموعه، به برگزاری جلسات نمایشنامه‌خوانی با حضور هنرمندان همچون «لیلی رشیدی، مرضیه برومند، گلاب آدینه، نورا هاشمی» و عده‌ای دیگر از چهره‌های برجسته عالم نمایش، اقدام کرده است.

نخستین جلسه نمایشنامه‌خوانی، به نمایش‌نامه «بیوه‌های غمگین سالار جنگ»، «نوشته محمدامیر یاراحمدی» اختصاص دارد. این نمایشنامه به کارگردانی «شهاب‌الدین حسین پور» و با نقش‌خوانی «گلاب آدینه، نورا هاشمی،مهسا مهجور،صادق ملکی و محمد صدیقی مهر» در تاریخ هفتم اسفند ماه برگزار می‌شود.

 adineh

آن سوی‌تر، شهر «هرات»، یکی از نقاط باستانی و فرهنگی افغانستان از روز ششم اسفندماه (ماه حوت) میزبان «جشنواره بین‌المللی فیلم زنان» است که با همت «بنیاد آرمان‌شهر» و «خانه فیلم رویا» به مناسبت هشتم ماه مارس (روز جهانی زن) و به مدت سه روز برگزار خواهد شد. این جشنواره که قرار است از این پس هرساله برگزار شود، امسال جنبه رقابتی ندارد.

 20130216-heratfilmfestival-koocheh

«نیما بهنود» هنرمند گرافیست و طراح مد ایرانی که گروه «نیمانی» را اداره می‌کند، یک نمایشگاه نقاشی در دوبی برگزار کرده است. خود هنرمند نیز قرار است از ساعت شش تا ٩ شب بیست‌وهشتم اسفندماه (١٨ مارچ) در محل نمایشگاه میزبان بازدیدکنندگان باشد.

 nimabehnoud

قرار است «شهرام ناظری» از نهم تا دوازدهم اسفندماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران (سالن میلاد) کنسرتی را در دو بخش «مولانا» و «فردوسی»، اجرا کند. بنابر اعلام سایت «ایران کنسرت»،‌ بخش مولانا شامل کارهایی با اسامی: «من چه دانم (مولانا) _سوز وگداز (مولانا) _قفل زندان (مولانا) _شیدا شدم (مولانا) _قطعه حلاج (شفیعی کدکنی) _راست بگو نهان مکن (مولانا)» است و بخش فردوسی شامل «آواهای باستانی و زورخانه‌ای (فردوسی) _داستان کاوه آهنگر (فردوسی) _ضحاک (شرح پادشاهی) و آواز اصفهان (فردوسی)» است.

shahramnazeri-koocheh

افسانه «لیلی مجنون» توسط «گروه آتیه» با روایت جدیدی از «علی اصغر میلانی» تا روز بیستم اسفند ماه در «تالار اقبال آذر» مجتمع فرهنگی هنری تبریز اجرا خواهد شد. به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز به نقل از خبرگزاری مهر، نویسنده و کارگردان «لیلی مجنون» در خصوص این تئاتر اظهار داشت: «شهریور ٩١ نوشتن نمایشنامه لیلی مجنون را شروع و دو هفته روی متن کار کردم، متن فارسی توسط خانم «اولکر اوجقار» به ترکی ترجمه شد، ابتدا از نتیجه این ترجمه و قدرت بیان صحیح دیالوگ‌ها می‌ترسیدم اما خوشبختانه بعد از ترجمه، متنی قوی و با کیفیتی بالا داشتیم».

عکس: احمد نبی‌زاده

عکس: احمد نبی‌زاده

در خبری دیگر، «سیف‌اله صمدیان» دبیر دهمین جشن تصویر سال از برگزاری مسترکلاس هنرهای تصویری در چهار شاخه سینما‌، عکاسی،‌ گرافیک‌ و کاریکاتور‌ به بهانه دهمین سالگرد جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر خبر داد. به گزارش «ایسنا»، آقای صمدیان با اشاره به برگزاری دهمین دوره این رویداد هنری گفت: «سال گذشته بیستمین سالگرد نشریه ‘تصویر’ را که دو دهه پیش با حضور و کمک بی‌دریغ زنده یاد ‘مرتضی ممیز’، ‘محمود کلاری’ و من شکل گرفته بود‌ جشن گرفتیم و آرزو داشتیم یک روز پل ارتباطی میان هنرهای تصویری‌، عکاسی‌، سینما‌، گرافیک‌ و کاریکاتور برقرار شود».

 seif-samadian-koocheh

وی افزود که امسال، دهمین سالگرد «جشن تصویرسال» به عنوان یک مناسبت کلی که در دو بخش نمایشگاهی و فیلم برگزار می‌شود‌، برگزار شده و تمام آثار برگزیده عکاسی‌، پوستر و کاریکاتور در بخش نمایشگاهی این دوره ارائه خواهد شد. بخش نمایشگاهی تصویر سال روز شنبه پنج اسفند ماه از ساعت پنج عصر در خانه هنرمندان آغاز می‌شود و یک سانس ویژه نیز برای نمایش عکس‌هایی که امکان چاپ آنها به دلیل محدودیت فضای نمایشگاهی وجود داشته اختصاص پیدا کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,