Saturday, 18 July 2015
21 January 2021
حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش:

«خبر سه میلیون کودک بازمانده از تحصیل صحت ندارد»

2010 February 03

حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش خبر ترک تحصیل سه میلیون دانش‌آموز را به شدت تکذیب کرد و گفت: «دروغ  است، من کاملن این خبر را تکذیب می‌کنم و کسی که این خبر را اعلام کرده عدد و رقم نمی‌داند.»

این در حالی است که حسن الحسینی معاون پیشین حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش که مدتی هم سرپرست موسسه آموزش از راه دور بود، در آذر 88  گفته بود: «براساس تحقیقاتی که در زمان حضور من در آموزش و پرورش انجام شد، بیش از سه میلیون دانش‌آموز بازمانده از تحصیل وجود داشت.»

به گفته او هم‌ اکنون این رقم به مرز چهار ‌میلیون نفر در سن تحصیل رسیده و این به معنای «تزریق بی‌سوادی به جامعه» است.

بر اساس نتایج آخرین سرشماری نفوس در سال 85، جمعیت گروه سنی بین شش تا 18 سال 18 میلیون و 100 هزار نفر است. در همان سال آمار دانش آموزان تحت پوشش آموزش و پرورش بین  چهارده تا چهارده میلیون و پانصد هزار نفر اعلام شده است. تفاضل این دو عدد که در خوش بینانه ترین حالت سه و نیم میلیون نفر است، آمار کودکان بازمانده از تحصیل را در آن مقطع نشان می دهد.

با توجه به کاهش تعداد دانش آموزان در سه سال اخیر به سیزده تا سیزده ونیم میلیون نفر، با لحاظ کردن کاهش موالید، رقم بازماندگان از تحصیل دست کم به چهار میلیون نفر افزایش یافته است اما آنچه پیداست، وزیر آموزش و پرورش بدون در نظر گرفتن آمار و بدون ارائه آمار مستند کل خبر را تکذیب می کند.

منبع: سی‌میل

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,