Saturday, 18 July 2015
28 February 2020
ادامه مذاکرات به چهارشنبه موکول شد

«پایان روز نخست مذاکرات هسته‌ای در قزاقستان»

2013 February 27

 خبر / رادیو کوچه

اولین نشست دور جدید مذاکرات هسته‌ای بین گروه پنج به‌علاوه یک و هیات ایرانی که پس از هشت‌ماه وقفه، در شهر «آلماآتی» قزاقستان از سر گرفته شد، روز سه‌شنبه هشتم اسفندماه (٢۶ فوریه) به پایان رسید و ادامه مذاکرات به روز چهارشنبه موکول شد.

به گزارش «خبرگزاری جمهوری اسلامی»(ایرنا) نمایندگان پنج عضو دایمی شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین) و آلمان به سرپرستی «کاترین اشتون» نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی، با هیات ایرانی نیز به سرپرستی «سعید جلیلی» دبیر شورای عالی امنیت ملی و همراهی «سیدعباس عراقچی» معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه و «علی باقری» معاون سیاست خارجی و امنیت بین الملل شورای عالی امنیت ملی، روز سه‌شنبه پیشنهادهای یک‌دیگر را بررسی کرده و به صورت دو جانبه و چندجانبه به رایزنی پرداختند.

20130226-almaati-koocheh-afp

پیش‌تر خبرهایی از پیشنهادهای جدید از جانب دو طرف منتشر شده بود. آخرین دور مذاکرات که خردادماه گذشته در مسکو برگزار شد، نتیجه ملموسی در بر نداشت. دور هشتم این گفت‌وگوها در حالی برگزار می‌شود که ایرنا خبر از آمادگی ایران برای یک توافق گام به گام خبر داد. در گزارش مذکور، آمده است که ایران در ازای توقف تحریم‌ها حاضر است غنی‌سازی بیست‌درصدی را به صورت موقت متوقف کند.

بیشتر بخوانید:

«سعید جلیلی از آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای خبر داد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,