Saturday, 18 July 2015
26 October 2021
کناره‌گیری رسمی از یکم مارچ

«متن استعفانامه رودابه بختیار و پاسخ مدیر اجرایی صدای آمریکا»

2013 February 27

گزارش / رادیو کوچه

پس از انتشار خبر پایان هم‌کاری خانم «رودابه بختیار»، مشاور بخش فارسی صدای آمریکا با این شبکه از روز پانزدهم فوریه (٢٧ بهمن) که پیش‌تر گزارش شد، متن استعفانامه وی و پاسخ «استیو ردیش» مدیر اجرایی صدای آمریکا را نیز که نسخه‌ای از آن در اختیار «رادیو کوچه» قرار گرفته، در ذیل می‌خوانید. خانم بختیار از روز اول ماه مارچ (یازدهم اسفند) به طور رسمی از کار کناره‌گیری می‌کند.

متن استعفانامه رودی بختیار:

مدیر محترم صدای آمریکا، جناب آقای انسور

مایلم از فرصت  ارزشمندی که برای خدمت به شما و کشورم در صدای آمریکا به بنده دادید تشکر کنم.

به عنوان کسی که در ایران، در کشوری که تمامی راه های ارتباطی کنترل شده و محدود هستند ، بزرگ شده است، من واقعا معتقدم صدای آمریکا یکی از گرانبها ترین هدایاییست که ما میتوانیم به مردمی بدهیم که در کشورهایی زندگی می کنند که آزادی بیان در آن ها تنها یک رویا نیست، بلکه همان گونه که والدین آرش رحمانپور که به دلایل سیاسی در ١٩ سالگی در ایران به دار آویخته شد می توانند شهادت دهند، فرق میان مرگ و زندگیست.

از دوران  فعالیت درخشان روزنامه نگاری شما در «سی ان ان»، همواره کار کردن برای شما و آموختن از شما برایم  لذت بخش بوده است. شما یکی از مهربان ترین و صادق ترین افرادی هستید که من می شناسم.جود شما سرشار از درستی حقیقی است و خلوص روح شما از گوهرهای ذاتیست که این سرزمین را از همه نظر دوست داشتنی می کند.

20130216-rudi-bakhtiar-koocheh2

به افراد پرشماری که مجموعه فعالیت های گسترده صدای آمریکا را به حرکت در می آورند؛ از نگهبانان سخت کوشی که امنیت ما را حفظ می کنند ، تا تکنسین های خستگی ناپذیر و گزارشگران بی اندازه مجرب  و مصمم، کار کردن با یکایک شما مایه لذت و سربلندی من بوده است. وجود تک تک شما برای بقای این شبکه خبری و ارتباط آن با کشورهایی که به آن ها می رسد حیاتیست. از شما به دلیل این که برای کسانی که بسیار  کمتر از ما امکانات دارند، این همه اهمیت قائلید ممنونم. تک تک شما در این تلاش برای عدالت و صلح قهرمانانی هستید که دستیابی به مقام آن ها تنها از راه شناخت و آگاهی از این کوشش ها  ممکن است. من هرگز  دوران زیبای کار کردن با این همه افراد دوست داشتنی را فراموش نخواهم کرد.

آقای  انسور؛

شکی ندارم که با تیمی که در کنار خود دارید، بی پروا به تحقق منشور صدای آمریکا برای 123 میلیون مخاطب تخمینی آن در جهان «برای ترویج آزادی و دموکراسی و بالا بردن شناخت از طریق ارتباط چند رسانه ای اخبار و اطلاعات دقیق، بی طرف و متعادل و سایر برنامه ها درباره آمریکا و جهان» ادامه خواهید داد.

من برای شما و تیم مستعد صدای آمریکا بهترین آرزوها را دارم و فروتنانه از شما درخواست می کنم که استعفای این جانب را از اول مارچ (یازدهم اسفند) بپذیرید. در کنار مدیر ارشد اجرایی ” استیو ردیش”، که یکی از بهترین ها در این حرفه است، ما کارهای مهمی انجام داده ایم که من تا همیشه به آن ها افتخار خواهم کرد و هرگز اعتمادی که شما برای انجام کارهای بسیار خطیر به من کردید را فراموش نخواهم کرد. اکنون زمان آن است که من به جایگاه اصلی و  فروتنانه خود به عنوان یک روزنامه نگار، برگردم.

باز هم از شما سپاسگزارم که به من اجازه دادید با افتخار به سرزمین و ملتم خدمت کنم.

رودابه بختیار

………….

تشکر مدیر اجرائی صدای امریکا از رودی بختیار

دوستان،

مایلم از این فرصت برای تشکر از رودی بختیار و خدمات بسیارش به صدای آمریکا و بخش فارسی استفاده کنم. از برنامه سازی و تربیت استعدادها گرفته تا ارائه مشاوره به من و تدوین روایت های خبری  فوق العاده از سوریه، رودی صد در صد توان خود را در اختیار ماموریت ها و اهداف صدای آمریکا  قرار داد و به خبر رسانی  حرفه ای و بهتر به مخاطبانمان پایبند بود. ما برای او در فعالیت های آینده اش آرزوی موفقیت داریم.

استیو ردیش

مدیر اجرایی صدای آمریکا

…………

بیشتر بخوانید:

«پایان هم‌کاری رودابه بختیار با صدای آمریکا»

«سردبیر صدای آمریکا برکنار شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۳ Comments


 1. محمدرضا
  1

  یعنی خاک بر سر کسی که متن فارسی این استعفا رو برای این خانم نوشته یا نتظیم کرده. همون بهتر که امثال رودی بختیار کاری به کار ایران و رسانه های مرتبط به ایران نداشته باشن و ما خودمون راهمون برای رسیدن به دموکراسی رو ادامه بدیم
  برو خانم جان برو به جای نگرانی برای ایران یک فکری بریا خودت بکن

  1. 2

   Mamad Reza shoma chera, joosh avordin ??


 2. aivhl
  3

  آقای محمد رضا شما وامثال شما اگرکه راه رسیدن به دموکراسی که البته معلوم هست معنی این دموکراسی هم چیست وضع ملت ما وهم چنین وضع آبروی جهانی ملت ما این چنین درخطر نابودی نبود.
  بهتر است شما وامثالهم به جای اینکه از رودابه ها عیب وایرادی بگیرید بروید و مغز های گندیده تان را شستشو داده و خوب بیاندیشید ما به رودابه ها افتخار میکنیم که از تبار ایران و ایرانی هستند.
  چو ایران نباشد تن من مباد