Saturday, 18 July 2015
22 October 2020
وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی

«تحریم‌ها جدی و قابل توجه هستند»

2013 March 03

خبر / رادیو کوچه

«حیدر مصلحی» وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی روز شنبه دوازدهم اسفندماه در همایش شورای دستگاه‌های نظارتی کشور گفت که جریان فتنه با پشتوانه مالی داخلی و خارجی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری آینده آماده کرده است. جریان فتنه در ادبیات سران جمهوری اسلامی برای نام‌بردن از معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ٨٨ استفاده می‌شود.

به گزارش «خبرگزاری فارس» آقای مصلحی در بخشی از سخنان خود با اشاره به تحریم‌های بین‌المللی گفت: «تحریم‌ها امروزه بسیار جدی و قابل توجه شده است و نکته مورد توجه این است که دشمن برای اجرای تحریم‌ها طراحی گسترده‌ای را هم پی‌ریزی کرده است».

20130302-heidarmoslehi-koocheh

وی ادامه داد: «امروز وقتی یک فرد مرتبط با کشورمان برای حل کردن موضوع تحریم‌ها به سراغ یک رییس بانک خارجی می‌رود، به محض بیرون آمدن از بانک، سرویس‌های اطلاعاتی به سراغ رییس بانک می‌روند و با دادن اطلاعات شخصی این فرد، او را مجاب می‌کنند تا از همکاری با ایرانی ها خودداری کند زیرا در غیر این صورت از همه قضایای زندگی‌اش محروم خواهد شد».

وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی در بعد داخلی نیز، به ضرورت روی‌کرد پیش‌گیرانه بر روی‌کرد اقدامی اشاره کرد و گفت: «ما هنوز در این مقوله آن طور که انتظار می‌رود موفق نبوده‌ایم».

وی با انتقاد از رسانه‌ای شدن موضوع اختلاس سه‌هزار میلیارد تومانی اظهار داشت: «ما با چالش‌هایی نظیر نحوه اعلام و رسانه‌ای کردن برخی سوء رفتارها مواجه هستیم؛ برای مثال در رسانه‌ای شدن پروانه فساد سه هزار میلیاردی هیچ بررسی انجام نشد که مشخص شود آیا جامعه پذیرش این موضوع را دارد یا خیر».

«حجت‌الاسلام مصلحی» با اشاره به وضعیت بازار ارز نیز گفت: «در موضوع مبارزه با تخلفات ارزی با مسوولان دستگاه‌ قضایی جلسه‌ای داشتیم و از آن‌ها درباره مجازات متخلفان پرس و جو کردیم که مشخص شد افراد دستگیر شده صرفن جریمه و سپس آزاد می‌شوند».

وی گفت: «حتا برخی از کسانی که پیش از این در دوره سازندگی در مساله تخلفات ارزی با آن‌ها برخورد شده بود، امروز با همان احکام به راه افتاده‌اند تا از ما خسارت بگیرند».

 بیشتر بخوانید:

«جریان‌های فتنه و انحرافی دو روی یک سکه‌اند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,