Saturday, 18 July 2015
25 May 2020
مقام مسوول در بانک مرکزی

«اسکناس‌های بیست و پنجاه هزار تومانی در راه»

2013 March 03

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه سیزدهم اسفندماه، «مجید صنیعی» رییس سازمان تولید اسکناس و مسکوک بانک مرکزی  طی یک نشست خبری در این بانک، از انتشار اسکناس‌های ٢٠ و ۵٠ هزار تومانی خبر داد.

به گزارش «خبرگزاری تسنیم»، آقای صنیعی گفت که این طرح در  سال ٨۶ ارایه شده بود ولی با کاهش شدید ارزش پول ملی در قیاس با آن زمان، بانک مرکزی علاوه بر چاپ اسکناس درشت‌تر در نظر دارد رفرم پولی را اجرا کند.

به گفته این مقام مسوول، «کارخانه چاپ اسکناس، دو طرح چاپ اسکناس بیست هزار تومانی و پنجاه هزار تومانی را به بانک مرکزی ارایه داده است که به محض دریافت مجوز از وزارت امور اقتصادی و دارایی، در سال ١٣٩٢ اسکناس بیست هزار تومانی به جریان خواهد  افتاد».

20130303-banknotes-koocheh

وی افزود: «از آن‌جایی که امکان چاپ هم‌زمان دو اسکناس وجود ندارد، ابتدا قرار شده اسکناس ٢٠ هزار تومانی چاپ و در مرحله بعد که حدود دو سال طول می‌کشد اسکناس ۵٠ هزار تومانی در دستور کار قرار بگیرد».

رییس سازمان تولید اسکناس و مسکوک درباره وضعیت مبادله «ایران چک» پنجاه هزار تومانی، گفت: «در صورتی که اسکناس بیست هزار تومان مجوز چاپ بگیرد، هم‌چنان ایران چک‌های پنجاه هزار تومانی در بازار در جریان خواهند بود و لزومی ندارد حتمن از رده خارج شوند».

«مجید صنیعی» تاکید کرد: «به هیچ عنوان چک‌پول بانک‌ها به جریان نخواهد  افتاد و بانک‌ها دیگر نمی‌توانند چک مسافرتی و مواردی از این دست داشته باشند».

وی هم‌چنین از ضرب سکه جدید یک‌هزار ریالی با آلیاژ جدید و با طرح بارگاه شاهچراغ خبر داد.

بیشتر بخوانید:

«از امروز شاهد رفع تدریجی تحریم‌ها خواهیم بود»

«تحریم‌ها جدی و قابل توجه هستند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. تهمورث
    1

    اینطور که جلو میرویم دیده اسکناسهای صد و دویست هزار تومانی دور از ذهن نیست . عالی جنابان برای دو روز بیشتر ماندگاری در قدرت به هر کثافت کاری دست میزنند و این نومیدانه اول کار است