Saturday, 18 July 2015
24 October 2020
ادامه فشار بر اهالی رسانه

«بازداشت دو روزنامه‌نگار در مهاباد»

2013 March 08

خبر / رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه هفدهم اسفندماه «خسرو کردپور»، مدیر آژانس خبری موکریان و «قاسم احمدی»، سردبیر فصل‌نامه‌ «روژه»، در شهر مهاباد توسط ماموران امنیتی بازداشت شدند.

به گزارش «بی‌بی‌سی فارسی»، «مسعود کردپور»، برادر خسرو کردپور با تائید این خبر گفت: «اداره اطلاعات مهاباد با ارائه حکم قضایی امروز برادرم را بازداشت کرد و وسایل شخصی او نظیر لپ‌تاپ، موبایل و کتاب‌هایش را نیز همراه خود بردند.»

وزیر اطلاعات روز چهاردهم اسفند گفت که نیروهایش به ششصد خبرنگار ضربه زده‌اند

وزیر اطلاعات روز چهاردهم اسفند گفت که نیروهایش به ششصد خبرنگار ضربه زده‌اند

«قاسم احمدی»، از اعضای شورای سردبیری فصل‌نامه روژه در مهاباد بازداشت شد. این فصلنامه که توسط دانشجویان کرد دانشگاه تهران منتشر می‌شد، فروردین ماه سال ١٣٩٠ از سوی مسوولان امور فرهنگی و کمیته انضباطی دانشگاه تهران توقیف شد.

روز چهارشنبه «محمد مهدی امیر ناصری»، مدیر مسوول روزنامه مغرب و «علی‌رضا آقایی راد»، دبیر سرویس سیاسی این روزنامه در تهران بازداشت شده بودند و از دستگیر‌شدگان هفته‌های اخیر نیز، «محمد جواد روح» و «احسان مازندرانی» همچنان در زندان به سر می‌برند.

گفتنی است که روز دوشنبه چهاردهم اسفند ماه، «حیدر مصلحی» وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، در همایش امامان جمعه اصفهان گفت که این وزارت‌خانه به ششصد خبرنگار ضربه زده است.
آقای مصلحی با ذکر این‌که: «مجموعه ای متشکل از ۶٠٠ خبرنگار که ١۵٠ نفر آنان در داخل کشور و مابقی در خارج کشور فعالیت رسانه‌ای خود را هماهنگ می‌کردند، مورد ضربه سربازان گمنام امام زمان قرار گرفتند»، برخی از روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده را «مرتبط با شبکه‌های ضدانقلاب» خواند و گفت که شناسایی آن‌ها باعث شکست برنامه‌های دشمن شد.

بیشتر بخوانید:

«توقیف سه نشریه، بازداشت دو روزنامه‌نگار»

«به ششصد خبرنگار ضربه زدیم»

«آزادی نسرین تخیری، صبا آذرپیک و ساسان آقایی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,