Saturday, 18 July 2015
05 December 2023
به قید وثیقه صورت گرفت

«آزادی احسان مازندرانی، روزنامه‌نگار»

2013 March 11

خبر / رادیو کوچه

«احسان مازندرانی» روزنامه‌نگار همکار روزنامه اعتماد که روز دوم اسفند ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، شام‌گاه یک‌شنبه بیستم اسفندماه از زندان اوین آزاد شد. وی سابقه همکاری با روزنامه‌هایی چون شرق، آفتاب یزد و فرهیختگان را نیز در کارنامه دارد.

از روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده در موج دستگیری‌های اخیر، «محمدجواد روح» هنوز در زندان به سر می‌برد. پنج‌شنبه‌ی گذشته نیز «خسرو کردپور» مدیر آژانس خبری موکریان و «قاسم احمدی‌» سردبیر فصل‌نامه «روژه» در مهاباد بازداشت شدند و دو روز بعد نیز «مسعود کردپور» توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد. هم‌چنین گزارش‌‌ها از بازداشت «فاروق سامانی»، دیگر روزنامه‌نگار کرد حکایت دارند.

20130310-ehsan-mazandarani-koocheh

از سوی دیگر، روز چهارشنبه شانزدهم اسفندماه «محمد مهدی امیر ناصری»، مدیر مسوول روزنامه مغرب و «علی‌رضا آقایی راد»، دبیر سرویس سیاسی این روزنامه در تهران بازداشت شدند.

گفتنی است که روز دوشنبه چهاردهم اسفند ماه، «حیدر مصلحی» وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، در همایش امامان جمعه اصفهان گفت که این وزارت‌خانه به ششصد خبرنگار ضربه زده است.
آقای مصلحی با ذکر این‌که: «مجموعه ای متشکل از ۶٠٠ خبرنگار که ١۵٠ نفر آنان در داخل کشور و مابقی در خارج کشور فعالیت رسانه‌ای خود را هماهنگ می‌کردند، مورد ضربه سربازان گمنام امام زمان قرار گرفتند»، برخی از روزنامه‌نگاران بازداشت‌شده را «مرتبط با شبکه‌های ضدانقلاب» خواند و گفت که شناسایی آن‌ها باعث شکست برنامه‌های دشمن شد.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت دو روزنامه‌نگار در مهاباد»

«آزادی نسرین تخیری، صبا آذرپیک و ساسان آقایی»

«به ششصد خبرنگار ضربه زدیم»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,