Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
قاعده هرم

«مرتضوی و تغییر استانداردهای وقاحت در رژیم»

2013 March 13

محمد / رادیوکوچه

آقای «مرتضوی» با صراحت اعلام کرد که آقای «روح الامینی» وظایف پدری خود را درست را به جا نیاورد است. او گفت که این پدر با وجودی که می‌توانسته از روابط برای آزادی فرزندش استفاده کند، این کار را نکرده است.(نقل به مضمون)

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

حتا کوچک‌ترین ابایی از بیان تبعیض‌ها و آقازاده‌بازی حتا از طرف کسی که در چنین شرایطی باید خود را ملتزم به اصول انقلابی نشان دهد، وجود ندارد.

 این در حالی است که علاوه بر فرزند آقای روح‌الامینی، کهریزک قربانیان دیگری هم داشته است. کاری به این ندارم که اگر آقای روح الامینی از ارتباط استفاده نکرده به چه نیتی بوده ولی این حرف مرتضوی یعنی رسمن و علنن پشت پا زدن به تمام پیام‌های انقلاب ۵۷ و ادعاهای بعد از آن. برابری غنی و فقیر و مستضعف و مستکبر، حالا همه آن شعار‌ها و آرمان‌ها پس از این که عملن زیر پا گذاشته شد رسمن هم توسط آقای مرتضوی به سخره گرفته شد. این یعنی حتا کوچک‌ترین ابایی از بیان تبعیض‌ها و آقازاده بازی حتا از طرف کسی که در چنین شرایطی باید خود را ملتزم به اصول انقلابی نشان دهند وجود ندارد.

20130313-ghaedehheram

شرایطی که امروز در جمهوری اسلامی و بین مسئولین پیش آمده در واقع یک جنگ قدرت است. در جنگ‌های قدرت همیشه چیزهایی از پرده برون می‌افتد. مسلمن در ماه‌های آینده اتفاق‌های بیشتری خواهیم دید. ولی تا به حال در هیچ کدام از اتفاقات کسی با این صراحت اساس آرمان‌های انقلاب اسلامی را به بازی نگرفته بود. و علنن از وجود نگاه خودی و غیر خودی این هم در این سطح صحبت نکرده بود.

 در همه جای دنیا مسئولین لااقل در جلوی دوربین‌های ارزش‌ها را زیر سوال نمی‌برند. ولی در ایران ظاهرن دیگر هیچ ترسی از اثر و فید بک گفته‌ها نیست.

این که یک مسئول با چنین وقاحتی از ارتباط پدر مقتول برای رهایی او حرف بزند و استفاده نکردن او از این امکان را نشانه پای بند نبودنش به اصول پدر و فرزندی محسوب کرده و این را عنوان کند شاید نه تنها در ایران که در هیچ کشوری سابقه نداشته باشد.

ایشان یک تنه استانداردهای وقاحت را با چند جمله جابه جا کرد. در همه جای دنیا مسئولین لااقل در جلوی دوربین‌های ارزش‌ها را زیر سوال نمی‌برند. ولی در ایران ظاهرن دیگر هیچ ترسی از اثر و فید بک گفته‌ها نیست.

در چنین شرایطی موضعی که فعالین سیاسی باید بگیرند به نظر این جانب فقط و فقط افشاگری است. هر چقدر مسائل بیشتر از پرده بیرون افتد به روند و ایجاد دموکراسی در بلند مدت کمک خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. محسن
    1

    چقدرسخت گیری تو!!وقتی رهبردررادیوبه مسولین امنیتی وبازرسی میگه همیشه جانشینان خودراازاقوام درجه یک وفامیل بگذاریدتااگه نبودیدکارهالنگ نمانه ! دیگه ازاین کوتوله ها چه توقعی دارید؟