Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
دادستان تهران

«فائزه هاشمی آزاد می‌شود»

2013 March 17

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه ٢٧ اسفند، «عباس جعفری دولت‌آبادی» دادستان تهران در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادسرای ناحیه یک، با حضور در جمع خبرنگاران، از آزادی «فائزه هاشمی» در روز سی‌ام اسفندماه خبر داد.

به گزارش «خبرگزاری دانشجویان ایران»(ایسنا)، آقای جعفری دولت‌آبادی اظهار داشت که «فائزه هاشمی» با پایان یافتن دوره شش‌ماهه حبس خود، آزاد خواهد شد. این در حالی است که دی‌ماه گذشته، خبرهایی از تشکیل پرونده‌های جدیدی برای خانم هاشمی به اتهام‌های «توهین به رهبری» و «اخلال در نظم زندان» منتشر شده بود و «بهرام رشته‌احمدی» معاون امنیتی دادستان تهران با حضور در جمع زندانیان زن، گفته بود که «من مرد نیستم اگر بگذارم فائزه هاشمی از در زندان اوین بیرون برود».

20130327-jafari-dolatabadi-koocheh

پیش از زندانی شدن خانم هاشمی، «سردار سعید قاسمی» از فرماندهان سپاه نیز گفته بود که اگر این خانم یک روز را در زندان بگذراند، ریشش را خواهد تراشید.

دادستان تهران در اظهارات روز یک‌شنبه خود در مورد پرونده مهدی هاشمی نیز گفت: «همان‌طور که پیش از این گفتیم، کیفرخواست این پرونده صادر شده و به دادگاه ارسال شده است و در این رابطه دادگاه باید تعیین تکلیف کند».

وی هم‌چنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر این که «چرا با توجه به اصرار طرفین پرونده کهریزک برای برگزاری علنی دادگاه، این جلسات به صورت غیرعلنی برگزار شد» اظهار داشت: «تشخیص علنی بودن یا غیرعلنی بودن با قاضی است. قانون در ماده ١٨٨ و برخی موارد دیگر در این خصوص پیش‌بینی کرده است».

«عباس جعفری دولت‌آبادی» درخصوص پرونده خبرنگاران بازداشتی به این پاسخ که تمامی خبرنگاران بازداشت شده آزاد شده‌اند، اکتفا کرد.

بیشتر بخوانید:

«انتقال فائزه هاشمی به سلول انفرادی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,