Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
با گذراندن دوره حبس شش‌ماهه

«فائزه هاشمی آزاد شد»

2013 March 19

خبر / رادیو کوچه

صبح روز سه‌شنبه ٢٩ اسفند، «فائزه هاشمی» فرزند «آیت‌اله اکبر هاشمی رفسنجانی» پس از پایان یافتن دوره شش ماهه محکومیت‌اش، از زندان آزاد شد.

به گزارش «خبرگزاری مهر»،‌ «غلام‌علی ریاحی»‌ وکیل خانم هاشمی این خبر را تایید کرد. پنج سال محرومیت از عضویت و فعالیت در احزاب، گروه‌ها، انجمن‌ها، فضای مجازی و فعالیت رسانه‌ای و مطبوعاتی نیز بخش دیگری از حکم صادره درباره «فائزه هاشمی» است.

faezeh-hashemi

با توجه به این‌که قرار بود خانم هاشمی روز سی‌ام اسفندماه آزاد شود، «سایت عصر ایران» نوشت که وقتی مسوولان زندان نام وی را صدا کردند و  از آزادی‌اش خبر دادند، وی در پاسخ گفت که این آزادی را نمی‌پذیرد و تا فردا که آخرین روز حبس قانونی‌اش است در زندان خواهد ماند تا تحویل سال جدید را در کنار زندانیان باشد اما مسوولان زندان ، او را سوار خودرو کرده و از زندان خارج کردند.

روز یک‌شنبه ٢٧ اسفند، «عباس جعفری دولت‌آبادی» دادستان تهران در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرست دادسرای ناحیه یک، با حضور در جمع خبرنگاران، از آزادی «فائزه هاشمی» در روز سی‌ام اسفندماه خبر داده بود.

آقای جعفری دولت‌آبادی اظهار داشت که «فائزه هاشمی» با پایان یافتن دوره شش‌ماهه حبس خود، آزاد خواهد شد. این در حالی است که دی‌ماه گذشته، خبرهایی از تشکیل پرونده‌های جدیدی برای خانم هاشمی به اتهام‌های «توهین به رهبری» و «اخلال در نظم زندان»منتشر شده بود و «بهرام رشته‌احمدی» معاون امنیتی دادستان تهران با حضور در جمع زندانیان زن، گفته بود که «من مرد نیستم اگر بگذارم فائزه هاشمی از در زندان اوین بیرون برود».

پیش از زندانی شدن خانم هاشمی، «سردار سعید قاسمی» از فرماندهان سپاه نیز گفته بود که اگر این خانم یک روز را در زندان بگذراند، ریشش را خواهد تراشید.

بیشتر بخوانید:

«فائزه هاشمی آزاد می‌شود»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,