Saturday, 18 July 2015
30 November 2020
در آستانه سال‌روز جنگ عراق

«ده‌ها کشته و زخمی در انفجارهای بغداد»

2013 March 20

خبر / رادیو کوچه

روز سه‌شنبه ١٩ مارچ (بیست‌ونهم اسفند)، در دهمین سال‌روز حمله نیروهای آمریکایی و متحدانش به عراق، یک رشته از انفجارها در محله‌های شیعه‌نشین بغداد دست‌کم ۵۶ کشته و دویست مجروح به جای گذاشت.

به گزارش «شبکه الجزیره»،‌ در پی این حملات، نیروهای امنیتی تدابیر ویژه‌ای را در راه‌های منتهی به پایتخت به اجرا گذاشتند و با استقرار ایست‌های بازرسی در بغداد، تلاش دارند تا از انفجارهای احتمالی دیگر ممانعت کنند.

20130319-baghdadblast-reuters-koocheh

بنا بر این گزارش، انفجار دو بمب جاگذاری شده در خودرو، دو حمله انتحاری و یک بمب کنار جاده‌ای در عرض یک‌ساعت ده‌ها کشته بر جای گذاشت و چند مورد درگیری مسلحانه نیز به‌وقوع پیوست.

هدف این انفجارها، مراکز شیعه‌نشین بغداد بوده و از این‌ رو، با این‌که هنوز هیچ گروهی مسوولیت حمله را بر عهده نگرفته است، انگشت اتهام به سوی گروه‌های سنی تندرو نشانه گرفته می‌شود.

پیش‌تر، روز جمعه بیستم بهمن‌ماه (هشتم فوریه) یک رشته بمب‌گذاری در محله‌های شیعه‌نشین چند شهر عراق، دست‌کم ۴٢ کشته بر جای گذاشت و ده‌ها تن را زخمی کرد و روز چهارشنبه چهارم بهمن‌ماه (٢٣ ژانویه)، یک انفجار انتحاری در مسجد «سیدالشهدای» شهر «توز خورماطو»ی عراق، دست‌کم ٣۵ تن را کشت و ٧۵ مجروح بر جای گذاشت.

بیشتر بخوانید:

«ده‌ها کشته و زخمی در انفجارهای عراق»

«انفجار انتحاری در عراق جان ده‌ها تن را گرفت»

«کشته و زخمی شدن ده‌ها زائر شیعه در عراق»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , ,