Saturday, 18 July 2015
08 August 2020
اندیشه‌گار

«تلفن هوشمند خود را از یخچال دور نگه دارید»

2013 March 20

سینا رهنما / رادیو کوچه

تحقیقات یک موسسه در دانشگاه «فردریک الکساندر» در آلمان نشان می دهد یخ زدن یک تلفن هوشمند می تواند برای هک کردن آن کافی باشد. محققان با یک روش ساده این کار را کردند: تلفن های آندروی را برای یک ساعت در فریزر گذاشتند و در دمای منفی ١٠ درجه آن را نگه داشتند. سپس خیلی سریع آن ها را بیرون آورده و باتری را درون آن ها گذاشتند. بعد هم با استفاده از یک نرم افزار دست ساز و ساده، تلفن ها را ری استارت کرده و تمامی اطلاعات درون آن از عکس و مشخصات و تلفن ها و ای میل ها گرفته تا دیگر داشته ها را از آن توانستند کپی کنند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

هرچند این تحقیقات برای یک گوشی خاص استفاده شد، اما کارشناسان این طرح می گویند می توان از همین روش برای دیگر تلفن های هوشمند هم استفاده کرد و محدود به یک شرکت سازنده تلفن نمی شود.

20130311_Sina_keep away your smart phone from the fridge_pic01

این موسسه تحقیقی نوشته که سیستم عامل آندروید 4.0 برای شکستن و رمزگشایی برنامه سختی بوده و دیگر تلاش ها برای دسترسی به آن به جایی نرسیده است. اما روی این تغییر دمای فیزیکی، سیستم به شدت آسیب پذیرمی شود. به همین دلیل این تحقیق انجام شده تا راه های بهتر شدن و امن تر شدن تلفن های هوشمند بررسی شود.

یکی از پیشنهادهای این تیم به برنامه سازان تلفن های هوشمند این بود که کدگذاری های حساس را به جای چیپ های حافظه، به حافظه پروسسور تلفن منتقل کنند.

در حال حاضر اگر تلفن آندرویدی دارید، مراقب باشید کسی آن را به یخچال نسپرد یا اگر کسی توی فریزر تلفن گذاشته بود، می شود فهمید می خواهد کدهایش را باز کند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,