Saturday, 18 July 2015
27 October 2020
بر توسعه اقتصادی کشورتان تمرکز کنید

«واکنش اوباما به سخنان رهبر ایران علیه اسراییل»

2013 March 23

خبر / رادیو کوچه

«باراک اوباما»، رییس جمهوری «آمریکا» روز جمعه ٢٢ مارچ (دوم فروردین)، گفته است که رهبر ایران به جای هشدار درباره نابود کردن شهرهای اسراییل، بهتر است بر توسعه اقتصادی کشور تمرکز کند.

به گزارش «فرانس ٢۴»، «باراک اوباما» که روز جمعه در «امان»، پایتخت «اردن»، در کنفرانس خبری مشترک با «عبداله دوم»، پادشاه این کشور صحبت می‌کرد، خواهان حل مناقشه هسته‌ای ایران با جهان غرب از راه‌های غیرنظامی شد.

او گفت که دیدگاه حکومت ایران باید به جای تهدید به نابود کردن شهرهای اسراییل بر رشد و بالندگی اقتصادی مردم این کشور استوار باشد.

20130323-obama-jordan

«باراک اوباما» در بخشی از پاسخ خود به سوالی درباره آمادگی آمریکا درباره پیامدهای حمله احتمالی اسراییل به تاسیسات اتمی ایران نیز گفت: «آن‌ها می‌توانند پیشرفت کنند و کسب و کار راه بیندازند و به گسترش تجارت بپردازند. باید بین مردم ایران و دیگر نقاط، از جمله ایالات متحده تعامل و سفر برقرار شود.»

آقای اوباما ابراز امیدواری کرد که برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای به اقدام نظامی نیاز نباشد.

آمریکا و اسراییل، ایران را به تلاش برای به دست آوردن سلاح اتمی متهم می‌کنند، اتهامی که بار‌ها از سوی ایران رد شده است.

به گفته «باراک اوباما»، ایران باید کشورهای جهان را متقاعد کند که برنامه اتمی این کشور صلح آمیز است. وی گفت ایران هنوز نتوانسته جامعه جهانی را از این موضوع مطمئن کند.

«آیت‌اله علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی ایران ، روز پنجشنبه در سخنرانی خود با اشاره به تهدیدهای اسراییل علیه ایران، گفته بود: «اگر غلطی از سردمداران اسراییل سر بزند، جمهوری اسلامی تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.»

گفته شده است که ایران علاوه بر داشتن روابط نزدیک با دشمنان اسراییل در منطقه، از جمله «حزب‌اله لبنان» و شبه نظامیان فلسطینی «نوار غزه»، دارای موشک های «بالستیک» است که توانایی رسیدن به اسراییل را دارد.

بیشتر بخوانید:

«اگر اسراییل غلطی کند، تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,