Saturday, 18 July 2015
22 January 2020
محمدرضا باهنر

«هاشمی و خاتمی رای منفی سنگینی دارند»

2013 March 24

خبر / رادیو کوچه

«محمدرضا باهنر» دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، روز شنبه سوم فروردین (٢٣ مارچ) در گفت‌وگویی اظهار داشت که با شعار انتخاباتی زنده باد بهار مشکلات مردم حل نمی‌شود و اقدامات احمدی‌نژاد برای مشایی، تخلف انتخاباتی است. وی هم‌چنین گفت که به جد معتقد است سونامی سال‌های ٧۶ و ٨٠ برای خاتمی تکرار نمی‌شود.

وی در مصاحبه‌ای با «خبرگزاری مهر» درباره انتخابات ریاست جمهوری آینده، اظهار داشت: «اصول‌گرایان ، اصلاح‌طلبان و دولت هر یک دو قطب رقیب در انتخابات دارند». وی در توصیه‌ای به کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: «کاندیداها باید در نظرسنجی ها به آرای مثبت و منفی توامان توجه داشته باشد؛ چرا که ممکن است کاندیدایی آرای مثبتش زیاد باشد اما در عین حال ممکن است آرای منفی سنگینی هم  داشته باشد.»

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در مورد حضور «هاشمی رفسنجانی» و «محمد خاتمی» در انتخابات آینده گفت: «نظرات مثبت در مورد هاشمی و خاتمی  بالاست اما نظر منفی هم در مورد آنان سنگین است. کسانی که می‌خواهند وارد میدان شوند باید دو کفه ترازو را نگاه کنند؛ مثلا اگر من رای مثبتم ١٢ درصد باشد و رای منفی‌ام ١٨ درصد، باید یک تجدید نظر اساسی کنم».

20130323-bahonar-koocheh

«محمدرضا باهنر» در مورد پیش‌بینی‌اش از نتیجه انتخابات و در پاسخ به این پرسش که «آیا اصول‌گرایان با اصلاح‌طلبان رقابت دارند یا با دولت» اظهار داشت: «الان نمی‌شود پیش‌بینی کرد. من فکر می کنم صحنه انتخابات سه مرحله دارد؛ که تنها ٢٠ درصد آن سهم قبل از ثبت نام است که در این مدت یکی می‌گوید کاندیدا می‌شوم، یکی می‌گوید می‌آیم، نمی‌آیم و ١۵-١٠ درصد از هم زمان ثبت نام تا زمان اعلام صلاحیت ها و ۶٠ درصد آن در پانزده روز آخر شکل می‌گیرد». وی ادامه داد: «الان مثلن با یک مصاحبه من ممکن است هزار تا دو هزار رأی‌ام کم و یا زیاد شود؛ ولی در پانزده روز دیگر ممکن است یک صحبت چند میلیون رای یک کاندیدا را بریزد و یا جمع کند. امواج سنگین و سهمگین انتخابات بعد از تایید صلاحیت ها است و خیلی زود است پیش بینی کنیم.»

آقای باهنر در مورد مدال احمدی‌نژاد به مشایی و الفاظی که در وصف وی به‌کار برده است، گفت: «در انتخابات یک طیف احمدی‌نژاد و طرفدارانش هستند که این‌ها هم یک قطب انتخاباتی هستند هر چقدر هم احمدی‌نژاد بگوید در انتخابات دخالت نمی‌کنند؛ به قول معروف آدم  دم خروس را می‌بیند و قسم و آیه فایده ندارد و معلوم است بطور آشکار از کسی حمایت می‌کنند».

وی افزود: «این‌که دولت هم یک کاندیدا داشته باشد، حقش است، اما استفاده از امکانات دولتی در این زمینه هم خلاف شرعی است و هم خلاف قانونی؛ مگر این که ایشان بگوید کاندیدای من مشایی نیست و آن یک بحث دیگر است».

«محمدرضا باهنر» هم‌چنین با اشاره به حضور «محمد خاتمی» در انتخابات عنوان کرد: «بلاخره خاتمی رای دارد. اما اگر بعضی از اصلاح‌طلبان و خود خاتمی فکر کنند که هنوز آن سونامی سال ٧۶ و ٨٠ راه می‌افتد، من به جد می‌گویم که چنین اتفاقی نمی‌افتد. رای خاتمی بد نیست اما این‌که فکر کند ٢٠ میلیون رای می‌آورد؛ خیر، این‌طور نیست. این‌که آیا تایید می‌شود یا نمی‌شود و صلاحیت دارد یا ندارد در شأن ما نیست و نهادی مخصوص این کار است و ما نمی‌توانیم جای آن‌ها تصمیم بگیریم».

 بیشتر بخوانید:

«پیش‌بینی‌های من در نامه به رهبری در حال وقوع است»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. تهمورث
    1

    نمیدانم ساز نواختنی جناب باهنر در این ارکستر پر سر و صدا چیست ولی این را تقریبا قبول کرده ام که این ارکستر در حال نواختن آهنگ یار مبارک بادا برای کاندیدائی است که همکان در موردش توافق کرده اند بشرط و شروطها و ان کسی نیست جز یار غار جناب احمدی نژاد که متاسفانه ما مردم ایشان را دارای شانس کمتری در مقابل کاندیدای خامنه ای میداند . مردم بهوش باشید سناریو پوتین مدودف با قبول در صد منافع هر سه گروه در حال پیاده شدن است . نگذارید بمدت بیست سال دیگر اسیر شوید؟.