Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
مجله خبری تاجیکستان

«واکنش‌ها به لهجه تهرانی آوازخوان تاجیک»

2013 March 26

کیومرث، عبدالعزیز/ دفتر تاجیکستان/ رادیو کوچه

  ترانه جدید «صدرالدین نجم‌الدین»، آوازخوان موسیقی پاپ اخیرن در انتیرنیت پیدا شده، در مدت کوتاه به فهرست پوربیننده و سیربحث تبدل شد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

این ترانه را، که «گلنار» نام دارد،‌ صدرالدین با لهجه تهرانی اجرا کرده است. نخست سایت «رادیو جوان» این ترانه آوازخوان تاجیک را معرفی کرد و بعدن باسرعت مال دیگر رسانه‌ها شد. بیشتر بیننده‌های فارسی زبان از ترانه نو «صدرالدین نجم الدین» استقبال کرده و به آن «لایک» گذاشته‌اند. گروهی هم در پاین این نوار نظرات خود را بیان داشته‌اند.

sadriddin-najmiddin-tajikistan-koocheh

اولی‌ها «گلنار» را یکی از بهترین کارهای صدرالدین عنوان کرده‌اند. «دلشاد رحیمی»، ‌یک کاربر تاجیک «فیسبوک» نوشته، که‌ مردم با زبان های انگلیسی و روسی و هندی با صد غلط می‌خوانند. با لهجه تهرانی خواندن صدرالدین هیج مشکل ندارد.

دومی‌ها بر این نظرند، که‌ بهتر بود اگر صدرالدین با لهجه تاجیکی آن را اجرا می‌کرد. «احمدرضا ریضای»، ‌یک کاربر انتیرنیت گفته، که‌ با لهجه شرین تاجیکی می توانست شرین‌تر و راحت‌تر بخواند.

و اما به اندیشه گروه سوم مهم نیست، که‌ صدرالدین با کدام لهجه می‌خواند، اساس ترانه خوب باشد.

«صدرالدین نجم‌الدین» یکی از نخستین هنرمندان پاپ تجیک است، که‌ آهنگ‌های تاجیکی را به شبکه‌های بین‌المللی فارسی زبان رانده است. و هم صدرالدین در فهرست کمترین‌هاست، که‌ در تالار بزرگ پایتخت تاجیکستان بارها کنسرت‌های زنده برگزار نموده است.

[youtube width=”480″ height=”360″]http://www.youtube.com/watch?v=b5W4Mxj8DtE[/youtube]

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,