Saturday, 18 July 2015
27 May 2020
شاد و تندرست

«فوتبال بانوان و صعودی دوباره»

2013 March 28

اکبر ترشیزاد/ رادیو کوچه

در آخرین رده‌بندی برترین تیم‌های ملی فوتبال جهان که از سوی فیفا اعلام شده تیم‌ملی فوتبال بانوان ایران با یک پله صعود در رده ۵٢‌ام جهان قرار گرفته است. در این رده‌بندی، آمریکا همچنان بالاتر از آلمان و ژاپن در رده نخست قرار دارد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

——————————————————————

با نتایج اخیر رقبای هم گروه ایران در مقدماتی جام جهانی برزیل، کار تیم‌ملی فوتبال ما برای صعود بسیار دشوارتر شده است. در روزهایی که می‌‌توانستیم امتیازات آسانی را جمع کنیم این کار را نکردیم و حالا کره‌جنوبی و ازبکستان با برد در برابر قطر و لبنان جای خود را در صدر جدول محکم‌تر کرده‌اند و ما باید با اضطراب به لغزش حریفان خود امیدوار باشیم.

——————————————————————

در طول مدتی که علیرضا منصوریان مربی‌گری تیم‌ملی امید کشورمان را بر عهده داشته است به نتایج قابل قبولی دست یافته که آخرین آن قهرمانی در تورنمنت قطر بوده است. اما گویا منصوریان از نوع برخورد مسوولین کشور با این پیروزی‌ها راضی نیست.

20130328-shad va tandorost2

او در مصاحبه‌ای در این باره گفته است: «نمی‌خواستم کام فوتبال‌دوستان را تلخ کنم اما حقیقت این است که ما در دوحه واقعن غریبانه قهرمان شدیم و غریبانه هم برگشتیم. مگر می‌شود تیم امید ایران به دوحه برود آن هم در آغازین روزهای بهار و سال نو اما هیچ نماینده‌ای از سفارت کشورمان در قطر به دیدار ما نیاید. واقعن برای سفارت ایران در قطر متاسفم که زحمت یک دیدار خشک و خالی با این بچه‌ها را به خود نداد. نمی‌دانم شاید آنها از ترس یک ضیافت ناهار و شام یا پاداش ترسیدند که نیامدند اما باور کنید من بازیکنانم را جوری بار آوردم که سرشان را هم برای نام ایران می‌دهند. جا دارد از آن ٢٠ تا ٣٠ ایرانی عزیزی که ما را در این تورنمنت تنها نگذاشتند تشکر و قدردانی کنم و خوشحالم که بچه‌ها جشن قهرمانی‌شان را با آنها تقسیم کردند.»

گفتنی است که تیم ایران توانست تا تمامی عناوین ممکن در این مسابقات را به دست آورد از جمله بازی جوانمردانه، بهترین خط دفاعی، بهترین گلزن و بهترین بازیکن جام.

——————————————————————

درخشش والیبالیست‌های ایرانی سبب شده است که نگاه بزرگان جهان در این رشته نیز به ما تغییر کند و حالا برزیلی‌ها در حالی از والیبال ما برای بازی دوستانه دعوت کرده‌اند که پیش از این فدراسیون‌های والیبال بلغارستان و آرژانتین هم از تیم‌ملی والیبال ایران برای برگزاری چند دیدار تدارکاتی و شرکت در تورنمنت دوستانه دعوت کرده بودند. ملی پوشان والیبال ایران پس از شرکت در لیگ جهانی والیبال و پیش از آغاز رقابت‌های قهرمانی مردان آسیا در امارات، ٢۶مرداد تا ۴ شهریور ماه سال جاری برای شرکت در دو تورنمنت به آرژانتین می‌روند و سپس برای انجام سه دیدار دوستانه با تیم‌ملی برزیل در تاریخ‌های ۶، ٧و ٨ شهریور به این کشور سفر خواهند کرد.

——————————————————————

داوری رییس فدراسیون دوومیدانی ایران در واکنش به حرف‌های هفته‌ی گذشته‌ی احسان حدادی درباره شرایط سخت مالی و تمرینی او در آمریکا به خبرنگاران گفته است: «برای ماندن حدادی در آمریکا مجوز ۴۵ روزه گرفته‌ایم. ضمن اینکه هزینه پانزده روز از تمرینات احسان را هم فراهم کرده‌ایم و داریم تلاش می‌کنیم تا بقیه هزینه‌های او را هم بگیریم.» او در واکنش به اینکه تکلیف مربی حدادی چه خواهد شد هم افزوده است: «احسان فعلن با همان مربی بدن‌ساز خودش کار خواهد کرد تا در آمادگی کامل باشد. او در آمریکا خواهد ماند و در مسابقات جایزه بزرگ این کشور هم شرکت خواهد کرد.»

20130328-shad va tandorost1

——————————————————————

«حجت‌اله» خطیب، سرپرست فدراسیون کشتی، طی حکمی محمدرضا توپچی را به عنوان دبیر جدید فدراسیون کشتی انتخاب کرد و عارف ربطی، دبیر پیشین فدراسیون را به عنوان مشاور و عضو هیات رییسه فدراسیون کشتی انتخاب نمود. پیش از این توپچی، مسوول کمیته پیشکسوتان فدراسیون کشتی بود. ماجرا اما به همین جا ختم نشد و دبیر برکنار شده فدراسیون در برابر آن موضع گرفت و افشاگری کرد. ربطی در این رابطه اظهار کرده است:

«نمی‌دانم در ذهن خطیب چه می‌گذرد؟ فدراسیون کشتی دیگر جایگاه قبلی خود را ندارد و سرپرست این فدراسیون نیز در جایگاهی نیست که برای من ابلاغ برکناری بزند. من بطور قانونی در مجمع عمومی فدراسیون کشتی با رای اکثریت اعضا به عنوان دبیر فدراسیون انتخاب شدم و سپس حکم دبیری من را بالاترین فرد ورزش کشور صادر نموده است. کسی که خودش مدت‌هاست از دوره‌ سرپرستی‌اش گذشته است، چه طور می‌تواند برای من حکم برکناری صادر کند؟ »

او افزود: «چون این حکم را قبول نداشتم، پس از دریافت آن، این حکم را پاره کردم و به درون سطل آشغال ریختم. خود آقای خطیب تعطیلات را با انبوهی از کارهای باقی مانده، در گرجستان گذرانده است و ما هنوز با انبوه مشکلات در فدراسیون دسته و پنجه نرم می‌کنیم. من چسبیده به پست دبیری فدراسیون کشتی نیستم و اگر این حکم از طرف مجمع عمومی فدراسیون و یا سجادی رییس مجمع و یا شخص وزیر ورزش بود از این دستور اطاعت می‌کردم ولی چون حکم خطیب غیرقانونی است، من آن را قبول ندارم و همچنان در پستم فعالیت خواهم کرد.»

دبیر برکنار شده فدراسیون کشتی در پایان گفته است: «فدراسیون کشتی و دبیرکلی آن ارث پدرم نیست که بخواهم برای حفظ آن این گونه برخورد کنم ولی از این پس در مقابل این رفتارها و کارهای غیرقانونی ساکت نخواهم نشست و با آن برخورد خواهم کرد. به هر حال باید معلوم شود بودجه فدراسیون که باید صرف پرداخت حقوق کارکنان، کشتی‌گیران و خرید تجهیزات لازم شود چرا از جیب برخی آقایان سر درمی‌آورد؟»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,