Saturday, 18 July 2015
01 December 2023
به دستور کیم جونگ اون

«آماده‌باش واحدهای موشکی کره شمالی برای مقابله با آمریکا»

2013 March 29

خبر / رادیو کوچه

در پی پرواز دو بمب‌افکن رادارگریز بی-٢ آمریکا طی یک مانور مشترک با نیروهای کره جنوبی، روز جمعه ٢٩ مارچ (نهم فروردین) رهبر کره شمالی در واکنشی شدید، به واحدهای موشکی این کشور دستور داد تا برای «تسویه حساب» با آمریکا، به حالت آماده‌باش درآیند. بمب‌افکن‌های بی-٢ قابلیت حمل بمب هسته‌ای را دارند.

«آژانس خبری مرکزی کره شمالی» (KCNA) خبر داد که «کیم جونگ اون» رهبر جوان کره شمالی در نشستی اضطراری با فرماندهان نظامی این کشور گفت: «در موقعیت فعلی، زمان تسویه حساب با امپریالیست‌های ایالات متحده فرا رسیده است».

وی به فرماندهان نظامی دستور داد تا در صورت وقوع آن‌چه «تحریک گستاخانه آمریکا» خواند، «به صورت بی‌رحمانه، به خاک ایالات متحده، پایگاه‌های نظامی‌اش در اقیانوس آرام شامل هاوایی و گوام؛ و همچنین کره جنوبی حمله کنند».

Photo: AFP

Photo: AFP

آژانس خبری «یونهاپ» کره جنوبی خبر داد که نیروهای نظامی این کشور، تحرکاتی از جمله افزایش نیروها و خودروهای نظامی در اطراف یگان‌های موشکی میان‌برد و دوربرد کره شمالی را ثبت کرده‌اند.

ادبیات سیاسی مقام‌های کره شمالی به دنبال تمدید تحریم‌های شورای امنیت به دلیل آزمایش‌های موشکی پیونگ‌یانگ، در هفته‌های اخیر حالت خصمانه‌تری گرفته و این کشور راه‌های اضطرای تماس با همسایه جنوبی خود را قطع کرده است. کره شمالی هم‌چنین توافق‌های ترک‌مخاصمه با همسایه جنوبی‌اش را به صورت یک‌جانبه لغو کرد.

«چاک هیگل» وزیر دفاع ایالات متحده گفته است که کشورش تهدیدهای مقامات پیونگ یانگ را جدی می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

«کره شمالی توافق آتش‌بس با کره جنوبی‌ را لغو کرد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,