Saturday, 18 July 2015
29 November 2023
رییس جمهوری کره جنوبی

«کره جنوبی به هر حمله‌ای با قدرت پاسخ می‌دهد»

2013 April 02

خبر / رادیو کوچه

روز دوشنبه یکم آوریل (دوازدهم فروردین) «پارک گئون هیه» رییس جمهوری کره جنوبی در یک میتینگ با حضور وزیر دفاع و مقامات ارشد دولتی این کشور، به همسایه شمالی‌اش بابت اقدامات تحریک‌آمیز هشدار داد.

به گزارش «شبکه الجزیره»، خانم پارک گفت که «در صورت هرگونه تحریکی علیه کره جنوبی و مردمان‌اش، باید یک پاسخ قوی و بدون ملاحظات سیاسی در آغاز رویارویی داده شود».

وی در ملاقات با «کیم کوآن جیم» وزیر دفاع و سایر مقامات سیاسی و نظامی کره جنوبی، اظهار داشت که هر روزه در جریان تحرکات تهدیدآمیز پیونگ یانگ قرار می‌گیرد و این گزارش‌ها را بسیار جدی می‌گیرد.

Park-Geun-Hye_2491647b

ادبیات سیاسی مقام‌های کره شمالی به دنبال تمدید تحریم‌های شورای امنیت به دلیل آزمایش‌های موشکی پیونگ‌یانگ، در هفته‌های اخیر حالت خصمانه‌تری گرفته و این کشور راه‌های اضطرای تماس با همسایه جنوبی خود را قطع کرده است. کره شمالی هم‌چنین توافق‌های ترک‌مخاصمه با همسایه جنوبی‌اش را به صورت یک‌جانبه لغو کرد.

در پی پرواز دو بمب‌افکن رادارگریز بی-٢ آمریکا طی یک مانور مشترک با نیروهای کره جنوبی، روز جمعه ٢٩ مارچ (نهم فروردین) رهبر کره شمالی در واکنشی شدید، به واحدهای موشکی این کشور دستور داد تا برای «تسویه حساب» با آمریکا، به حالت آماده‌باش درآیند.

«آژانس خبری مرکزی کره شمالی» (KCNA) خبر داد که «کیم جونگ اون» رهبر جوان کره شمالی در نشستی اضطراری با فرماندهان نظامی این کشور گفت: «در موقعیت فعلی، زمان تسویه حساب با امپریالیست‌های ایالات متحده فرا رسیده است».

وی به فرماندهان نظامی دستور داد تا در صورت وقوع آن‌چه «تحریک گستاخانه آمریکا» خواند، «به صورت بی‌رحمانه، به خاک ایالات متحده، پایگاه‌های نظامی‌اش در اقیانوس آرام شامل هاوایی و گوام؛ و همچنین کره جنوبی حمله کنند».

«چاک هیگل» وزیر دفاع ایالات متحده گفته است که کشورش تهدیدهای مقامات پیونگ یانگ را جدی می‌گیرد. وزارت خارجه روسیه خواستار خویشتن‌داری آمریکا و دو کره و مسوولانه عمل کردن این کشورها در شرایط حساس منطقه شده است.

بیشتر بخوانید:

«کره شمالی توافق آتش‌بس با کره جنوبی‌ را لغو کرد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,