Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
حملات انتحاری در غرب افغانستان

«بیش از یک‌صدوپنجاه کشته و زخمی در ولایت فراه»

2013 April 04

خبر / رادیو کوچه / بخش افغانستان

مسوولان محلی در ولایت «فراه» می گویند در نتیجه حملات انتحاری زنجیره‌ای چهارشنبه ١۴ حمل (فروردین ماه) در این ولایت ٢١ تن کشته و بیش از ۵٠ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

مل پاسوال «آقا نور کین توز»، فرمانده پلیس ولایت فراه به رسانه ها گفته مهاجم مسلح که لباس اردوی ملی به تن داشتند به ریاست دادستانی این ولایت حمله کردند که نه تن آنان کشته شده است . آقای کین توز هم چنان اضافه می کند «یک موتر (خودرو) به رنگ اردوی ملی بوده وارد منطقه شده است و درمورد این حادثه گفته می‌توانم به تعداد ٩ نفر از مخالفین که همه مخالفین را در بردارد کشته شده‌اند. هم چنان در ریاست محکه  ٩ نفرکشته و نه نفردیگر هم از نیروهای پلیس کشته شدند. و دونفر هم از افراد ملکی کشته شده‌اند که در جمع ٢١ نفر کشته شدند.»

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

farah-AFGHANISTAN

یک منبع معتبر دیگر امنیتی ولایت فراه که نخواسته نام اش در رسانه‌ها فاش شود از محل جمع آوری اجساد گزارش داد که ۴٨ نفر کشته شدند، ١٠٨ نفر هم زخمی شدند. موصوف اضافه نموده است که دو زن در میان کشته شده گان هستند . این دو زن از مستخدمین محکمه این ولایت بودند.

ولایت فراه درغرب افغانستان از ولایات نسبتن امن به شمار می‌رود اما مخالفان مسلح دولت هرازگاهی بر تاسیسات دولتی و غیردولتی در این ولایت حمله می‌کنند.

گفتنی است که در جریان چند ماه گذشته، این خون‌بارترین حمله مخالفان مسلح دولت بر ادرات دولتی در ولایت فراه خوانده شده است.

هفته گذشته در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان نیز مهاجمان انتحاری با حمله بر مرکز فرماندهی  نیروهای واکنش سریع پولیس این کشور پنج پولیس را کشت و در حدود ۱۳ نفر را زخمی کردند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,