Saturday, 18 July 2015
03 December 2020
پس از پایان مذاکرات آلماتی-٢

«دلار باز هم گران شد»

2013 April 07

خبر / رادیو کوچه

قیمت‌ ارزهای خارجی در بازار ایران روزهای شنبه و یک‌شنبه (هفدهم و هجدهم فروردین)، بار دیگر سیر صعودی یافت و هر دلار آمریکا در ساعات پایانی روز کاری یک‌شنبه، به نرخی معادل سه‌هزار و ۶٢۵ تومان رسید.

روز شنبه و در حالی که هنوز مذاکرات هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی در آلماتی به اتمام نرسیده بود، در پی انتشار اخباری مبنی بر احتمال شکست مذاکرات، قیمت ارزهای خارجی رو به افزایش گذاشت و هر دلار آمریکا که تا روز پنج‌شنبه حدود سه‌هزار و ۴٣٠ تومان بود، به سه‌هزار و ۵١۵ تومان رسید. این روند افزایش قیمت روز یک‌شنبه نیز ادامه یافت.

20130130-currency-Radiokoocheh

هم‌چنین بهای هر یورو با ١٢٠ تومان افزایش، ۴٧٣٠ تومان معامله شد و پوند انگلیس به ۵۵۴٠ تومان رسید. بازار طلا نیز افزایش قیمت قابل ملاحظه‌ای را به خود دید و هر مثقال طلا به  ۶٠هزار و سیصد تومان رسید.

در سال‌های اخیر، به صورت معمول مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ١+۵ بر نرخ ارزهای خارجی بازار ایران تاثیر گذاشته است. این در حالی است که ارزش پول ملی ایران به دلایلی چون تحریم‌های بین‌المللی، ممنوعیت‌های بانکی ناشی از تحریم‌ها و سوءمدیریت اقتصادی، به شدت کاهش یافته و از پاییز سال ٩٠ تا کنون، نرخ ارزهای خارجی بیش از سه برابر شده است.

بیشتر بخوانید:

«پایان بدون نتیجه‌ مذاکرات هسته‌ای آلماتی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , ,