Saturday, 18 July 2015
18 January 2021
علی مطهری خطاب به میر حسین موسوی:

«دردها را خوب بیان کردید اما درمان را نه»

2010 February 07

رادیو کوچه

در پی صحبت‌های میرحسین موسوی از رهبران معترض و مخالف جمهوری اسلامی با وب‌سایت کلمه و اظهار نظر وی در خصوص مسایل جاری جامعه، علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به آقای موسوی با اشاره به اینکه وی در اظهارات خود دردها را خوب بیان کرده اما درمان را نه، از وی انتقاد کرده است.
به گزارش مهر علی مطهری در این نامه خطاب به میرحسین موسوی آورده است: «آیا فکر نمی‌کنید که قانون شکنان و خشونت ورزان برای استمرار و توجیه تخلفات خود، خواهان ادامه وضع موجود هستند و آرامش و وحدت ملی سم مهلک برای آنها است؟»
وی افزود: « به عقیده اینجانب شما در این بیانیه دردها را خوب بیان کرده اید اما درمان را نه . روح بیانیه و جان کلام شما این است که ما برای اصلاح به میدان آمده‌ایم نه برای انتقام‌گیری یا کسب قدرت و یا ویران گری . این امر می تواند محور وحدت و هدف مشترک اطراف بحران سیاسی کنونی باشد، به خصوص که اصلاح مستمر اجتماعی یکی از ارکان تعلیمات اسلامی است که از آن به « امر به معروف و نهی از منکر » تعبیر می شود.

اما این هدف از چه راه بهتر تامین می شود؟ شما در بیانیه‌های خود از قانون گریزی دولت و تمایل آن به استبداد و پاسخگو نبودن آن در مقابل مجلس و قوه قضائیه سخن گفته‌اید، هم‌چنان که اشارات و تصریحاتی به خشونت ورزی و کم توجهی مدیران این بحران به حقوق مردم داشته اید .»
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرده است: « آیا فکر نمی کنید که خاطیان این دو حوزه برای استمرار و توجیه تخلفات خود، خواهان ادامه وضع موجود هستند و آرامش و وحدت ملی سم مهلک برای آنها است ؟ آیا فکر نمی کنید که وضع موجود ، دست نظام و بسیاری از مصلحان مجلس و قوه قضائیه را برای برخورد با این خاطیان بسته است ؟ به طور مثال در شرایط عادی امکان سؤال از رئیس جمهور درباره برخی قانون گریزیها و رها سازی و لیبرالسیم فرهنگی وجود دارد اما اکنون چون این گونه اقدامات قانونی ، همراهی با سران معترض و موجب تشدید بحران تلقی می شود، زمینه پذیرش آن در میان نمایندگان مجلس و مردم ضعیف است»
مطهری خاطر نشان کرد: «در بیانیه شما نکات مثبت و گامهایی به سوی اتحاد و رفع بحران دیده می شود مانند محکوم کردن رسانه های بیگانه ، تبری از شعارهای ضد اسلام و جدا کردن راه خود از راه خارج نشینان از همه مهمتر تأکید بر التزام به قانون اساسی ، گرچه یکی از اصول قانون اساسی اصل ولایت فقیه است و مطابق آن باید در معضلات اجتماعی و سیاسی نظر رهبری را فصل الخطاب بدانیم هرچند قانع نشده باشیم و در بیانیه شما به این اصل توجه لازم مبذول نشده است .»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,