شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
22 October 2016
با اطلاعیه‌ مجمع تشخیص مصلحت

«تکذیب سخنان هاشمی درباره رابطه‌اش با رهبر جمهوری اسلامی»

۱۳۹۲ فروردین ۲۹

خبر / رادیو کوچه

در پی انتشار نقل قولی از «آیت‌اله هاشمی رفسنجانی» در دیدار با استانداران پیشین کشور مبنی بر عدم اعتماد رهبر جمهوری اسلامی به وی، روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام روز چهارشنبه ٢٨ فروردین با صدور اطلاعیه‌ای این خبر را تکذیب کرد.

روز گذشته، سایت «سحام نیوز» به نقل از یک استاندارِ سابقِ حاضر در دیدار مذکور، نوشته بود که آقای هاشمی از عدم اعتماد «آیت‌اله خامنه‌ای» به خود خبر داده و گفته که به همین دلیل کاندیداتوری‌اش در انتخابات ریاست جمهوری سال ٩٢ به صلاح نیست.

20130323-hashemirafsanjani-koocheh

به گزارش «پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌اله هاشمی رفسنجانی»،‌ متن اطلاعیه مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر است:

«در پی درج خبری در یک پایگاه خبری به نقل از فردی بی‌نام و مجهول‌الهویه که در خبر یکی از استانداران اسبق معرفی شده و منتسب نمودن نقل‌قول‌هایی خلاف واقع به آیت‌اله هاشمی رفسنجانی توضیح ضروری ذیل جهت تنویر افکار خوانندگان به اطلاع می‌رسد.

آنچه که در این پایگاه خبری و سایر سایت‌ها به نقل از پایگاه خبری مذکور در داخل و خارج از قول آیت‌اله هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از استانداران دوران سازندگی و اصلاحات ذکر شده در واقع نوعی اعمال سلیقه شخصی و تحریف سخنان ایشان بوده و مطابق با آنچه که در این دیدار بیان شده نمی‌باشد، به ویژه عناوین عدم اعتماد و یا نبض اقتصاد و سیاست داخلی و خارجی کشور که جای تأمل جدی دارد.

همان‌طوری‌که که به‌دفعات در تذکرات قبلی متذکر شده که  اخباردیدارهای آیت اله هاشمی رفسنجانی فقط از طریق مجاری رسمی (دفتر ریاست مجمع، روابط عمومی مجمع و سایت شخصی ایشان) منتشر می‌شوند، “ضمن تکذیب مطالب خلاف واقع نقل شده” ، انتظار دارد رسانه‌ها در انتشار اخبار و مطالب خود حفظ امانت و اخلاق رسانه‌ای را مدنظر داشته و از تفسیر به رای و یا اعمال سلایق شخصی و گروهی در نقل اخبار خودداری کنند».

روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,