Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
نامه گروهی از زندانیان سیاسی به خاتمی

«پیش‌شرط آزادی زندانیان سیاسی را لحاظ نکنید»

2013 April 18

خبر / رادیو کوچه

گروهی از زندانیان سیاسی اوین، رجایی‌شهر و قزل‌حصار با نوشتن نامه‌ای خطاب به «سید محمد خاتمی» از وی خواستند تا در صورتی که شرایط حضورش در انتخابات فراهم شد، پیش‌شرط آزادی زندانیان سیاسی را لحاظ نکند.

به گزارش «وب‌سایت کلمه» در این نامه آمده است: «جنابعالی از قبل برای حضور در انتخابات شروطی از جمله رفع حصر ظالمانه از رهبران معزز جنبش سبز و آزادی زندانیان سیاسی را مطرح و همواره بر آن تاکید کرده‌اید.»

امضا کنندگان ادامه داده‌اند: «لازم می‌دانیم بر این نکته تاکید کنیم که سرنوشت کشور و ملت از سرنوشت ما زندانیان سیاسی بسیار مهم‌تر و مقدم بر آن است. شما بخوبی واقفید که حصر و حبس‌های ظالمانه‌ای که بر ما و امثال ما رفته است و می رود به دلیل دفاع از حقوق ملت و سرنوشت کشور، انتخابات آزاد و تضمین حقوق فردی و اجتماعی شهروندان بوده و می‌باشد. لذا صمیمانه از شما درخواست می‌کنیم در صورتیکه شرایط برای حضور در انتخابات فراهم شد، پیش شرط آزادی زندانیان سیاسی را در تصمیم گیری خود لحاظ نفرمایید، باشد که حضور فداکارانه و ایثارگرایانه شما در این مسیر پرسنگلاخ باب رحمت الهی را بگشاید که “ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم”».

khatami

در بخش دیگری از نامه مذکور، آمده است: « طبیعی است که در چنین شرایطی نگاه بخش‌های قابل توجهی از مردم به شما، که از اعتباری در خور چه در ایران و چه در فراسوی مرز‌ها و در عرصه بین المللی برخوردارید، دوخته شود. دعوت اقشار مختلف جامعه از شما برای حضور در عرصه انتخابات که در هفته‌های اخیر فزونی یافته بیانگر این نگاه کسانی است که ضمن درک سختی‌ها و ناهمواری های مسیر پیش رو تلاش کرده و می کنند کورسوی امید به احیای عقلانیت در نظام اداره کشور و اصلاح امور از طریق حاکمیت قانون و ساز و کارهای دموکراتیک را همچنان زنده نگه دارند.»

اسامی افرادی چون «علیرضا بهشتی شیرازی، ابوالفضل قدیانی، عبداله مومنی، علیرضا رجایی، عماد بهاور، عبدالفتاح سلطانی، محمدامین هادوی، حسن اسدی زیدآبادی، مصطفی بادکوبه‌ای، امیرخسرو دلیرثانی، سیدمصطفی تاجزاده، محسن میردامادی، سیامک قادری، سعید مدنی، حسین زرینی، امین چالاکی، محمدحسن یوسف پورسیفی، محمدصادق ربانی املشی، سیاوش حاتم، محمدرضا مقیسه و ابوالفضل عابدینی» به عنوان امضاکنندگان نامه آورده شده است.

گفتنی است که «وب‌سایت کلمه» تا لحظه تنظیم این خبر، متن کامل نامه را منتشر نکرده و به ذکر بخش‌هایی از آن بسنده کرده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,