Saturday, 18 July 2015
08 August 2020
اندیشه‌گار

«چقدر اندازه آلت تناسلی مردانه برای زنان مهم است»

2013 April 22

سینا رهنما / رادیو کوچه

تحقیق علمی جدیدی در دانشگاه استرالیا انجام شده که بر اساس آن تلاش شده محورهای جذابیت بزرگ‌تر بودن آلت تناسلی مردان برای زنان، بررسی شود. این تحقیق می‌خواهد تصمیم بگیرد از آن جایی که مردان اصولن خیلی به این مسئله علاقه دارند، چقدر جذابیت آن برای جنس مخالف، واقعی و یا قابل اندازه‌گیری است.

متن کامل این تحقیق در سایت «نیچر» چاپ شده و ویدیویی ده دقیقه‌ای هم از تیم تحقیق آماده شده که در پایین همین مطلب می‌توانید ببینید.

تیم تحقیق می گوید اندازه آلت تناسلی مردانه برای زنان مهم است هرچند محدودیت‌هایی و یا شروطی هم دارد. آلت تناسلی انسان در مقایسه با دیگر شاخه‌های نزدیک به انسان‌نماها، هم کلفت‌تر است و هم درازتر. در نتیجه شاید فرگشت و خواست جنس مقابل، این تغییر را باعث شده باشد. آلت تناسلی مرد از اعضایی است که خیلی سریع روند تکامل را طی می‌کند.

10042013_Sina_Bigger Not Always Better for Penis Size_pic01

این تحقیق با شرکت بیش از یکصد زن انجام شده ولی این طور طراحی شده که هرکسی سریع بتواند روی تصویری که در اختیار اوست، کلیک کرده و آن را انتخاب کند. سه فاکتور در این میان برای جنس زن به عنوان شاخص اصلی مطرح شده است: شکل بدن، بیش از هفتاد درصد زنان شکل V یا شانه های پهن و سینه فراخ و کمر باریک را می پسندند، بعد از آن فاکتور بعدی قد است و فاکتور سوم، اندازه آلت تناسلی.

یکی از محققان می‌گوید فکر کنید ما می‌خواهیم یک خانه بخریم، برای ما اندازه خانه، مشخصات آن و فاصله آن به عنوان سه شاخص اصلی مطرح می‌شود و ما در تمام مدل‌ها، این‌ها را پخش کردیم تا انتخاب بیشتر غریزه باشد و طبق محاسبه نباشد.

نتیجه تحقیق می‌گوید زنان به یک اندازه به اندازه قد و اندازه آلت تناسلی اهمیت می‌دهند. اهمیت البته منظور کشش و جذابیت و تمایل است و نه شاخص‌های دیگر. توجه کنید که این تحقیق بر اساس شاخص های بیولوژیک و زیست شناختی است.

این بحث از سال ١٩۶۶ میان دانشمندان حوزه فرگشت و بیولوژی در جریان دارد که چقدر اندازه آلت تناسلی برای جنس مخالف مهم است. تا پیش از این تحقیق‌های دیگری هم شده بود اما نتایج آن بسیار متناقض بود. تحقیق جدید شکل سه‌بعدی از بدن آماده کرده و آن را در اختیار شرکت‌کنندگان گذاشته که همین تصویر بالایی همین مطلب است.

هرقدر بدن مرد، شاخص‌های مردانگی بیشتری داشته باشد، برای زنان جذاب‌تر است. ولی بدن مردانه و به قولی روی اندازه‌های درست، از دو شاخص دیگر که قد و اندازه آلت تناسلی باشد، برای زنان در جاذبه، مهم تر است.

«برایان مائوتز» بیولوژیست که در دانشگاه استرالیا بوده و در حال حاضر در دانشگاه اتاوا در کاناداست، می گوید ما مدل تحقیقی فرگشت برای دیگر گونه‌ها را در این مدل مورد استفاده قرار دادیم.

بر این اساس، متوسط اندازه ١٢.٨ تا ١۴.٢ سانتی متر در حال آویخته، بیش از همه جاذبه دارد. به گفته مائوتز، این مقدار نزدیک به ٩ سانتی متر است که اندازه غالب در مردان است. اما باز شاخص سوم محسوب می‌شود و برای زنان شانه‌های فراخ و قد بلند، در اهمیت‌های اول و دوم قرار دارند و سپس اندازه آلت تناسلی اهمیت سوم است. این محقق بیولوژی می‌گوید هنوز این اطلاعات خیلی خام است و خیلی مانده تا روی آن کارهای بیشتری انجام شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. Ali
    1

    In this study an essential bias is existed ,it is zero time bias ,Because good shape ,height and big penis are collected in the tall sample