Saturday, 18 July 2015
20 October 2021
امام جمعه موقت تهران

«مخالفت با رد صلاحیت شورای نگهبان، مقابله با شرع است»

2013 April 27

خبر / رادیو کوچه

«کاظم صدیقی» امام جمعه موقت تهران در نمازجمعه روز ششم اردیبهشت، گفت: «کسی که بخواهد در مساله تعیین صلاحیت نامزدهای انتخابات توسط شورای نگهبان بگوید “شورای نگهبان حق نظارت ندارد”، در واقع با مردم، شهدا و شرع مقابله کرده است».

«حجت‌الاسلام کاظم صدیقی» با ذکر این که «رعایت قانون یکی از خطوط قرمز انتخابات است»، اظهار کرد: «نظارت شورای نگهبان در انتخابات یک میثاق ملی است و کسی حق ندارد با این میثاق ملی مخالفت کند».

 20130201-kazem-sedighi-koocheh

وی در ادامه با بیان این که «در طول ٣۴ سال گذشته همه دوره‌های انتخابات کشور قانونی برگزار شده است»، تاکید کرد: «هر گروهی بنای ایجاد اختلاف در انتخابات را داشته باشد به ملت، شهدا و کشور خیانت کرده است».

پیش‌تر نیز برخی از مقام‌های جمهوری اسلامی نسبت به اعتراض درباره رد صلاحیت نامزدها هشدار داده بودند. «محمد جواد لاریجانی» دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه در گفت‌وگوی ویژه خبری که چهارشنبه شب چهارم اردیبهشت از شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی پخش شد، گفته بود: «نق زدن درباره صلاحیت کاندیداها از الان، نشانه‌های برنامه‌های دشمن است چراکه مقطع کنونی زمانی برای بحث درباره صلاحیت‌ها نیست و این‌ها نشانه توطئه دشمن است». وی افزود: «اگر صلاحیت کسی رد شد، وطن پرستی او ایجاب می کند که سکوت کرده و به تصمیم قانون تن در دهد و این می‌شود نقش آفرینی در حماسه سیاسی، که اگر عکس این امر اتفاق بیفتد دشمنان تلاش می‌کنند از آن برای نقشه‌های خود استفاده کنند».

بیشتر بخوانید:

«نقش رهبری نباید با داشتن تنها یک رای تفسیر شود»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,