Saturday, 18 July 2015
13 December 2019
روزهای هفتم و هشتم اردیبهشت

«برگزاری نشست موسوم به ‘شورای ملی ایران’ در پاریس»

2013 April 29

خبر / رادیو کوچه

نشست دو روزه گروهی از ایرانیان که مجمعی با نام «شورای ملی ایران» را تشکیل داده‌اند، روزهای هفتم و هشتم اردیبهشت‌ماه (٢٧ و ٢٨ آوریل) در پاریس برگزار شد و در روز پایانی نشست، «مجمع موسسان» این شورا، «رضا پهلوی» را به عنوان سخن‌گوی خود انتخاب کرد.

بر مبنای گزارشی که توسط وب‌سایت «فراخوان ملی برای تشکیل شورای ملی ایران» منتشر شده است، طی انتخاباتی که در روز شانزهم آپریل ۲۰۱۳ (مصادف با بیست و هفتم فروردین) به پایان رسید، ١٢٨٩ نفر برای رای‌دادن به کاندیداهای مجمع موسس ثبت‌نام کرده بودند که از این میزان، تعداد ٧۵۶ نفر به صورت مجازی، ٢١۶٨٣ رای به ۵٣۵ نامزد این مجمع دادند و در این میان، «رضا پهلوی» با ۶١٠ رای، اول شد.

shorayemelli-koocheh

پس از آقای پهلوی، «رضا پیرزاده»، «نازیلا گلستان»، «ناصر محمدی» و «اردوان مفید» دوم تا پنجم شدند.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه»، ٣٠٠ نفر از میان نامزدها انتخاب شده و «محمدرضا حیدری» سخن‌گوی کمپین سفارت سبز و عضو منتخب این شورا، گفت: «تعداد آرا می‌توانست بیش‌تر باشد اما این بیست هزار “نفر” کسانی هستند که مدارک‌شان را برای ما فرستاده‌اند و به عنوان رای دهنده در این انتخابات شرکت کرده‌اند».

میان سخنان آقای حیدری مبنی بر “بیست‌هزار نفر” رای‌دهنده و رقم ثبت‌شده در وب‌سایت این شورا مبنی بر شرکت ٧۵۶ رای‌دهنده، تفاوت وجود دارد، با این حال، وی تاکید کرد: «هدف ما این است که پلی ارتباطی بین ایرانیان داخل و خارج از کشور ایجاد کنیم. ما در تلاش هستیم تا بتوانیم آلترناتیو و جانشین مناسبی برای آینده ایران باشیم. ما می‌خواهیم پل بین داخل و خارج ایران باشیم و از این دید که ایران برای همه ایرانیان است کار می‌کنیم تا این پل را ایجاد کنیم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,