Saturday, 18 July 2015
20 October 2021
افسانه‌خانه / جزیره‌ی زنان

«ایسلا موهرس، بهشت روی زمین»

2013 May 01

افسانه هژبری / رادیو کوچه
‏afsaneh@koochehmail.com

«ایسلا موهرس» که در زبان اسپانیایی به معنی‌ «جزیره‌ زنان» است، جزیره باریک و بلند و در مجموع کوچکی ‌ست که در شمال شرقی کنکون و شرقی‌‌ترین نقطه مکزیک در دریای کاراییب واقع شده. جمعیت این جزیره‌ حدود ۱۵ هزار نفر و راه ورود به آن با قایق و کشتی‌ از طریق کنکون است. مانند اکثر شهرها و جزایر منطقه‌ی حاره، دمای این جزیره‌ در تمام طول سال با نوسانات اندک بین ۲۸ تا ۳۲ درجه سانتیگراد است به همراه رطوبت متوسط تا بالا، نسیمی پایدار، آفتابی بی‌امان، و شبهایی بسیار آرام و دل‌انگیز – ترجمه به زبان توریست‌های اروپایی و نیم‌کره‌ی شمالی: «بهشت روی زمین»!

afsaanehkhaaneh-010513-1600-003
اگر از من می‌پرسید، دریای زلال زمرّدین، ساحل ماسه‌ای سفید، غذاهای دریایی‌ تازه، قرمزی در و دیوار، و از همه مهم‌تر، امنیت حاکم بر جزیره‌ و آزادی و آسوده حالی‌ بازدید‌کنندگان را هم که به حال و هوای این جزیره‌ اضافه کنید، بهشت چیزی هم به «ایسلا موهرس» بده‌کار می‌شود.
سر تا ته جزیره‌ با پهنای ۶۵۰ متر و بلندی هفت کیلومتر را می‌توان در نیمی از روز سوار بر موتور یا دوچرخه چرخید و شنا کرد و نوشید و خورد و تماشا کرد. پس به‌جای هر سخن دیگری شما را به تماشای گوشه‌هایی‌ از زندگی‌ در این جزیره‌ دعوت می‌کنم.

[youtube width=”480″ height=”360″]_ZWnu2xLcEo[/youtube]

«افسانه‌خانه را از این صفحه دنبال کنید»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. afsaneh
    1

    در ویمیو با زیر‌نویس انگلیسی
    http://vimeo.com/65301063