Saturday, 18 July 2015
31 October 2020
تازه‌های موسیقی زیرزمینی، بخش هفتم

«غیر مجاز»

2013 May 01

نویسنده: خسرو  کیان‌راد
اجرا: امیر فاخر، حسین میرزاقلی / رادیو کوچه

سلام و درودی دوباره به اهالی رادیو کوچه و دوستداران ِ موسیقی زیرزمینی. من امیر فاخر و من حسین میرزاقلی در سی دقیقه پیش رو با شما خواهیم بود با هفتمین قسمت از برنامۀ غیرمجاز. این برنامه متعلق به همه‌ی شما جوونای هنرمندیِ که از مافیای موسیقی و جریان رسمی ِ بازار حالتون به هم می‌خوره و چندشتون می‌شه از بس شنیدید: اینقد باید پول بدی تا کارت از سایت تخصصی ِ!! ما پخش بشه. غیرمجاز آثار ارزشمند ِ شما رو تو گوش ِ کوچه‌ها جاری می‌کنه. نگاه ما بیش‌تر بر جووناییه که تازه کارشونُ شروع کردن یا اونایی که مدتیه تو این حوزه فعالیت می‌کنن اما کمتر شنیده شدن.
با ما باشید هر چهارشنبه در رادیو کوچه با نغمه‌ها و آواهای غیرمجاز.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

خُب هم‌کوچه‌های عزیز امروز می‌خوایم شما رو سوار بر امواج موسیقی از ایران تا سوئد و آلمان و انگلستان ببریم. همچنین شما رو با یه گروه موسیقی راک تو تهران آشنا می‌کنیم. پس به گوش باشید که سیلابی از آهنگای غیرمجاز تو راهه.

gheyremojaaz-010513-1945-001
آثار هفته:
اما ببینیم که هفته گذشته چه آثار جدیدی پخش شدن… بالاخره بعد از مدت‌ها بی‌خبری از گروه «آبجیز»، هفته‌ی پیش این دو خواهر پر انرژی یه کار تازه با نام «شهامت» بیرون دادن که هم‌زمان موزیک ویدیوش هم پخش شد. پس به‌عنوان اولین آهنگ ِ امروز کار «شهامت» رو براتون پخش می‌کنیم از گروه آبجیز. ضمن این‌که شما می‌تونید تو صفحه فیس‌بوک غیرمجاز موزیک ویدیوی این کار رو هم ببینین.
گروه آبجیز بود با ترانه تازه‌ای با نام شهامت… دومین آهنگ ِ امروز  به گروه «پرسه» اختصاص داره. ترانۀ تازه‌ای با نام «نوازش ِ دور». موسیقی، تنظیم و ترانه‌ی این کار از سینا شیخی ِ که در خوندن «لُعبت ِ نبرد» اون ُ همراهی کرده. تو این کار بهراد سوخکیان ویولن زده و میکس و مسترینگ هم با علی کوه‌بَر بوده.
سومین کار جدیدی که برای امروز انتخاب کردیم کاریه با نام «یه روز معمولی» با صدای نازنین اوج در هامبورگ. ترانه‌ی این اثر از مادمازل‌ِ و موسیقی و تنظیم از امیر دانایی.

آلبوم هفته:
اما می‌رسیم به بخش ِ آلبوم هفته. از آلبوم‌هایی که به زودی منتشر خواهد شد، می‎شه به «آقای پَست» از گروه «رادیو تهران» اشاره کرد. همچنین یکی از آلبوم‌های تازه منتشر شده کاری ِ از گروه «مانیستار» با نام «34 دقیقه از واقعیت». این آلبوم از نُه قطعه تشکیل شده که عبارتند از: سیخ و سنجاق، گوش‌دراز، دوباره، سکوت بر باد، برج درد، پاییز و موج تنهایی.

gheyremojaaz-010513-1945-002
معرفی هفته:
شما شنونده‌ی هفتمین برنامه‌ی غیرمجاز از رادیو کوچه هستید. امروز تو بخش معرفی هفته می‌خوایم به سراغ گروه «سیاه پَر» در تهران بریم. این گروه موسیقی در ابتدا بین سال‌های ۸۱ و ۸۲ با نام «قاصدک» شروع به فعالیت کرد. بچه‌های این گروه در همون سال‌های اولیه شروع به ضبط آهنگ‌هایی ترکیبی از پاپ و بلوز کردن و به اجرای کنسرت‌های کوچکی در دانشگاه‌ها و برخی مراکز فرهنگی و هنری پرداختن.

سبک این گروه ترکیبی از پراگریسیو راک و هارد راک در سبک بلوزه. از اعضای موقتِ این گروه می‌شه به همایون حمیدی، نوازنده‌ی گیتار لید، فرزین مهرنگ، نوازنده بیس، فرنوش مهرنگ، نوازنده گیتار و آیدین نوازنده‌ی درامز اشاره کرد. معمولن همایون حمیدی آهنگ‌ساز و تنظیم‌کننده کاراست. طی صحبتی که با همایون داشتیم گویا در حال حاضر گروه، عضو ثابتی نداره. البته ایشون از عضوگیری جدید در آینده نزدیک خبر داد.
گروه «سیاه پر» کارای آلبوم بی‌کلامشون با نام «باران ِ سیاه» رو به پایان رسوندن ولی این کار هنوز به‌طور رسمی منتشر نشده. این آلبوم شامل قطعاتی چون باران خواهد بارید، خاطرات ِ زندان، جلوم ُ نگیر و جاده زندگیه.

gheyremojaaz-010513-1945-003
امیدوارم از تازه‌های این هفته لذت برده باشید. به پایان یکی دیگه از برنامه‌های غیرمجاز می‌رسیم. ما منتظر کارای تازه شما هستیم. به صفحۀ فیس‌بوک ما که لینکش در سایت رادیو کوچه وجود داره سر بزنید و ما رو از آثار تازه منتشر شده‌تون باخبر کنین. همچنین غیرمجاز رو به دوستاتون معرفی کنین.
از همه شما ممنونیم که ما رو تو صفحه‌ی فیس‌بوک ِ غیرمجاز تنها نمی‌ذارین. باعث خوشحالی ماس که روز به روز داره شمارتون بیش‌تر و بیش‌تر می‌شه.
خانما و آقایون این بود هفتمین برنامه‌ی «غیرمجاز»، کار مشترک خسرو کیان‌راد (نویسنده‌ی متن)، حسین میرزاقلی و امیر فاخر (گویندگان) از رادیو کوچه. سپاس از شما که هم‌راه بودید و هم‌ترانه. تا هفته‌ی دیگه و غیرمجازی دیگه، ساز دلتون میزون و پُر تپش.

صفحه‌ی فیسبوک غیرمجاز

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,