Saturday, 18 July 2015
24 January 2021
برادر رهبر جمهوری اسلامی

«هاشمی بهترین فرد برای اجرای برنامه‌های آمریکاست»

2013 May 05

خبر  / رادیو کوچه

«آیت‌اله سید محمد خامنه‌ای» برادر رهبر جمهوری اسلامی، «آیت‌اله هاشمی رفسنجانی» را بهترین فرد برای اجرای برنامه‌های آمریکا خواند و گفت: «دشمنان جمهوری اسلامی ایران در سال ٨٨ سنگ تمام گذاشتند و میرحسین موسوی را با دقت تمام و با عنایت به پشتیبانی آقای هاشمی و گروه‌های مخالف، برای هدف خود انتخاب کردند».

«سید محمد خامنه‌ای» در مصاحبه‌ای با «خبرگزاری فارس» که روز شنبه چهاردهم اردیبهشت منتشر شد، اظهار داشت که مطابق طرح آمریکا، «سعی شده شخصی را مطرح کنند که امکان بیشتری برای شرکت و گردآوری رای داشته باشد و از منظر فکری نزدیکی بیشتری با آن‌ها داشته باشد. آن طور که از شواهد برمی‌آید، احتمالن آقای هاشمی رفسنجانی بهترین فرد برای این برنامه است و فرقی نمی‌کند که وی از عمق این توطئه آگاه باشد یا نباشد.»

mohammad-khamenei

برادر «آیت‌اله علی خامنه‌ای»، دلایل اولویت آقای هاشمی برای این منظور را این‌گونه بیان کرد: «یکی، سابقه طولانی اعتقاد او به ایجاد رابطه با‌ آمریکا و اظهارات علنی اوست. دوم، داشتن موقعیت اداری و سیاسی در حال حاضر و احتمال غلبه بر سد شورای نگهبان است. سوم، تبلیغات وسیع اطرافیان مبنی بر سوابق پیش از انقلاب و سمت‌های سیاسی تا پیش از فتنه سال ٨٨ است. چهارم، اعتماد بر حفظ مواضع قبلی و حمایت وی از فتنه‌گران ٨٨ و برائت نجستن و عدم استتابه و استبراء از آنها علی‌رغم برخی کلمات دو پهلو و نعل وارونه است. پنجم، ریشه داشتن در برخی از نهادها و اقشار از هر قبیل و هر طایفه و آمادگی سازمان و حفظ روابط بین‌المللی با برخی از شیوخ عرب و همسایه.»

«سید محمد خامنه‌ای»، برادر بزرگ‌تر «سید علی خامنه‌ای»، که برای مدت‌زمانی طولانی ریاست بنیاد حکمت صدرا را برعهده دارد، گفت که بر خلاف آن‌چه که «فراجناحی» بودن آقای هاشمی عنوان می‌شود، وی همواره از یک طرف حمایت کرده و با اصول‌گرایان میانه‌ای ندارد.

برادر بزرگ‌تر «آیت‌اله خامنه‌ای» در پایان سخنان خود گفت: «من دلسوزانه به همه و از جمله به کسی که بیش از ۵۵ سال با او آشنایی داشته و بیش از بیست سال دوست نزدیک من بوده و هنوز هم خیر او را می‌خواهم، توصیه می‌کنم که آخر عمری و در آستانه هشتاد سالگی به امور فرهنگی و دینی بپردازد».

بیشتر بخوانید:

«انتقاد احمد توکلی از وزیر اطلاعات»«انتقاد احمد توکلی از وزیر اطلاعات»

«حمله لفظی وزیر اطلاعات به هاشمی و خاتمی»«حمله لفظی وزیر اطلاعات به هاشمی و خاتمی»

«هاشمی از وجود یک نوار ضبط‌ شده خبر داد»«هاشمی از وجود یک نوار ضبط‌ شده خبر داد»

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. تهمورث
    1

    حضرتی اخوی اینبار بد جوری بند را آب داده اند.اسید محمد خامنه ای بد جور دستشان را باز کرده اند و بقول برادر دیگر آقا هادی مثل اینکه امورات با مداخل بنیاد ملا صدرا جور در نیامده که برای افزون کردن آن با دستمال یزدی جلو برادر کوچکتر رقص رو حوضی میفرمایند ( من را ببخشید) جناب شما ممکن است به هاشمی رفسنجانی بملاحضاتی حمله کنید ولی خوب میدانید که جناب بهرمانی محکم و مستقیم مانند درختان پسته ملکشان خوب میداند که و چطور به بار بنشیند ( هر چند با ایشان موافق نیستم) لهذا امیدوارم که شیخنا رفسنجانی پیام را درک و در صدد دلجوئی بر آید.