Saturday, 18 July 2015
20 February 2020
همه‌ی مشتریان انتخابات، بخش نخست

«ثبت‌نام از روی بی‌کاری»

2013 May 10

علی اصغر فریدی / رادیو کوچه

در یکی دو هفته‌ی اخیر، بازار انتخابات را «گفته» ها داغ کرده‌اند. برویم ببینیم داغ‌ترین چیزهایی که «گفت»ند و جواب شنفتند، چه بوده است؟

«سید محمد خامنه‌ای» گفت «هاشمی» مهره بازی آمریکاست، «سید هادی خامنه‌ای» جواب داد: «هر کس به هاشمی و خاتمی حمله کند، می‌خواهد جمهوری اسلامی را از بین ببرد». به موازات دعوای دو برادر بر سر هاشمی و خاتمی، خود «آیت‌اله» گفت که باید درباره آمدن یا نیامدن، با برادر سوم صحبت کند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

hadi-asli-mohammad-khamenei-radiokoocheh

به محض این‌که آقای هاشمی از صحبت با «آیت‌اله خامنه‌ای» خبر داد و گفت که نباید بین این دو دعوا شود وگرنه هر دو ضرر خواهند کرد، رییس دولت اصلاحات رندانه گفت: «چرا رهبر معظم مخالف باشند، به گفته ایشان هیچ‌کس برایشان هاشمی نمی‌شود!».

البته آقای خاتمی روشن نکرد که قبل از نزدیکی نظر رهبری به آقای احمدی‌نژاد، هیچ‌کس برایشان هاشمی نمی‌شد یا پس از آن هم کسی هاشمی نمی‌شود؛ اما همه این اتفاق‌ها بعد از آن روی داد که وزیر اطلاعات عصبانی جمهوری اسلامی، گفته بود: «کسی که خودش را پیشگوی فتنه ٨٨ بیان می‌کند ما اطلاع دقیق داریم که خودش ایجاد فتنه کرده است، مگر ما فراموش کردیم که وقتی مقام معظم رهبری در نماز جمعه آن مسائل را مطرح کردند، آن فرد با نامه بدون سلام به مقام معظم رهبری، آن جملات را بیان کرد».

20130507-khatami-hashemi

هنوز از انتقاد «احمدخان توکلی» به «حیدر خان مصلحی»که گفت «آقا! این حرف‌ها را نزنید و کار سیاست را بسپارید به دستان توانمند ما سیاست‌مداران»، نگذشته بود که احمدی‌نژاد که بقچه‌اش را بسته و شهر به شهر می‌رود و هنوز هیچ‌کس نمی‌داند کاندیدایش همان پای ثابت پرچم‌گردانی است یا خیر، خیلی بی‌ربط به موضوع انتخابات، و بدون محل‌گذاشتن به عسگراولادی که گفت پرچم ارث پدر محترم رییس جمهوری نیست، در آذربایجان غربی گفت عمرا بنزین یک قران از دو هزار تومان بیش‌تر شود! و بعد اظهار کرد که «آب و هوا به صورت سینوسی بالا و پایین می‌شود»، البته این بار از مهندس بودن خود چیزی نگفت.

ثبت‌نام‌ها هنوز شروع نشده بود که «محمد رضا عارف» دست در دست بانو به سالن مد لباس یا شاید سالن آمفی‌تئاتر هتل سیمرغ، آمد و البته چیز خاصی نگفت! یک بار گفت اجماع کردیم و خبر خوب دارم، باز گفت نمی‌توانم بگویم خبر خوبم، اجماع اصلاح‌طلبان بر سر کیست، بعد گفت امیدوارم هر چه زودتر اجماع کنیم.

DSC_9128-2

در این میان بازی متلک‌پرانی میان دولت و سازمان بازرسی کل کشور، تنها بر سر ۴۵٠ میلیون یوروی ناقابل شروع شده بود و رییس سازمان که خودش وزیر اطلاعات بوده و احتمالا اطلاعاتی داشته، گفت مدرک رو می‌کنم، دولت گفت مدرک نداری، خلاصه رو کرد و رو کردند و داد محسنی اژه‌ای در آمد که: «اطلاعات طبقه‌بندی شده را بیرون ندهید!». بعد تازه می‌روند جاسوس می‌گیرند که چرا اطلاعات می‌دهی به دشمن! وزیر اطلاعات سابق خودش این‌کاره است!

صحبت از وزیر اطلاعات شد، حیف است اسم «علی فلاحیان» نیاید که گفت حتما ریس جمهور می‌شوم (“همگی بگید ایشالا” سانسور شد). همین‌ لحظه تا یک خبرنگار از وی درباره ترورهای میکونوس و آمیا پرسید، گفت: «این نشان می‌دهد شما ریگی به کفش دارید». باور نمی‌کنید؟ این‌جا را ببینید. البته هنوز معلوم نیست خبرنگار که بود و بعدش چه شد.

20130219-alifallahian-koocheh

همین علی آقای فلاحیان که زمانی رییس «سعید امامی» معروف مسموم‌شده از داروی نظافت بود، گفت هاشمی و احمدی‌نژاد را اصرار هم اگر بکنند، در کابینه‌اش نمی‌آورد چون زشت است رییس دولت قبلی بیاید در کابینه، اما گفت ممکن است از تجربیات‌شان استفاده کند.

به هر حال در سه روز نخست ثبت‌نام، دویست و چند نفر داوطلب ورود به پاستور شدند که طیف گسترده آن‌ها، تنها از رییس سابق اورژانس کشور تا وزیر اطلاعات زمان میکونوس را در بر نمی‌گرفت و مدعی “امام زمانی” که به گفته‌ی خودش دو سال پیش ظهور کرده بود، تا دارنده ده فرمان موسی را شامل می‌شد و یک آدم صادق هم گفت که از روی بی‌کاری ثبت‌نام کرده است! انگار بقیه کار داشتند!

effat-hashemi-akbar

تمام این‌ها به کنار، هنوز تکلیف کسب اجازه هاشمی از رهبری روشن نشده بود که تکلیف ایشان به تمامی روشن شد، خانم «عفت مرعشی» گفت «حاج آقا نمی‌آید!». قبلا هم گفته بود رای‌های حاج‌آقای ما را خوردند، شما کجا بودید و این‌ حرف‌ها. خب، این هم یعنی نمی‌آید، تکلیف همه با هاشمی روشن شد، برویم ببنیم در این یکی دو روز مانده بقیه چه کار می‌کنند…

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,