Saturday, 18 July 2015
24 January 2020
غیر مجاز

«تازه‌های موسیقی زیرزمینی، بخش دهم»

2013 May 22

نویسنده: خسرو کیان‌راد

اجرا: امیر فاخر، حسین میرزاقلی / رادیو کوچه

سلام به شنوندگان عزیز برنامه‌ی غیرمجاز. امروز با دهمین قسمت این برنامه از رادیو کوچه در خدمتتون هستیم تا تازه‌های موسیقی زیرزمینی در هفته‌ای که گذشت رو به گوشتون برسونیم.  شاید بعد از ده قسمت، دیگه با روال این برنامه آشنا هستین. اما واسه دوستایی که تازه به ما پیوستن لازمه بگیم که تو این برنامه از تک‌آهنگا، آلبوم‌ها و اجراهای زنده هر هفته براتون می‌گیم و تو هر برنامه یه گروه موسیقی رو بهتون معرفی می‌کنیم.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

هفته‌ای که گذشت، هفته پرباری بود. کلی آهنگای جدید داشتیم وُ اجراهای تازه. تو این برنامه باهم سفر می‌کنیم به شیراز و تهران و کلن، از اون‌جا به هایدلبرگ می‌ریم تا بخشایی از یه اجرای زنده رو باهاتون قسمت کنیم و بعد دوباره به ایران بر می‌گردیم و شما رو با یه گروه موسیقی تو تهران آشنا می‌کنیم. پس با ما باشید.

آثار هفته:

خب به‌عنوان نخستین کار، ترانه «وهم  ِ بی‌جواب» رو می‌شنویم از مجید کاظمی. موسیقی و تنظیم این کار از «مجید کاظمی» با شعری از «حمید رحیمی.»

2013522-Kooche-khosro1

«وهم بی‌جواب» بود از «مجید کاظمی.» ما سعی می‌کنیم کم‌تر حرف بزنیم تا فرصت بیش‌تری باشه برای پخش موسیقیا. اما دومین کار تازه‌ای که امروز می‌شنویم اسمش هست «یک شب» از گروه «کاما» در شیراز.

«دفاع»، کار مشترک «کاوه آفاق و  آرین نایینی»، ترانه‌ی بعدی که براتون پخش می‌کنیم. موسیقی و ترانه این کارو «کاوه» نوشته و تنظیم با «آرین» بوده.

آلبوم هفته:

اما ببینیم چه آلبومای تازه‌ای بیرون اومده یا تو راهه. بچه‌های گروه «بی‌بند» خبر دادن که قراره تا آخر بهار آلبوم تازه این گروه با نام  «نه پیچیده» منتشر بشه. این آلبوم شامل ده قطعه‌س که از میون اونا می‌شه از  «تلخ، دربند، از چشم من، سایه های بلند، ما همه خوبیم، ناتموم و دوستای خیالی» اسم برد.

اجراهای هفته:

این‌جا رادیو کوچه‌س و شما دهمین قسمت از برنامه‌ی غیرمجاز رو می‌شنوید. اما می‌رسیم به بخش اجراهای هفته. از کنسرتای پیش رو می‌شه به اجرای خیریه‌ی گروه «بیداد» اشاره کرد که قراره دوم خرداد در تهران و به سود خانواده‌های بی‌سرپرست برگزار بشه.

 اما در هفته‌ای که گذشت، شنبه ٢٨ اردیبهشت، در تهران اجرای گروه «آژیراک» رو داشتیم. یک‌شنبه ١٩ می هم «کیوسک» در ونکوور کانادا اجرای زنده داشت. همچنین در همین روز «شاهین نجفی» در هایدلبرگ آلمان به روی سن رفت.

2013522-Kooche-Khosro2

معرفی هفته:

امروز می‌خوایم در بخش معرفی هفته شما رو با یه گروه راک آلترناتیو با نام «هک» آشنا کنیم. این گروه در سال ٢٠٠١ با «مانی صفی‌خانی» شکل گرفت. در طول این سال‌ها نوازندگان سرشناسی چون «بابک آخوندی، بهزاد خیاوچی، کسرا سبکتکین، دارا دارایی، آلن بارسه‌خیان، پیتر آکوب، علی جبراییلی و آرش میتویی» با این گروه همکاری کردن. در سال ٢٠٠٣ گروه «هک» با کمک بچه‌های «سرخس» و «کسرا ابراهیمی» تونست نخستین آلبومش با نام «زیر پوستم» رو منتشر کنه. این آلبوم بر اساس شعرهایی از «مهرداد فلاح» کار شده بود. کار روی دومین آلبوم گروه دو سال طول کشید و این آلبوم سرانجام در سال ٢٠٠۴ با نام «من» و توسط شرکت «بم آهنگ» در اروپا و آمریکای شمالی منتشر شد.

2013522-Kooche-Khosro3

گروه هک در سال ٢٠٠٨، سومین آلبومشون با نام «برف» رو بیرون دادن. اونا هم‌چنین در سال ٢٠٠٧ شروع به نوشتن نه آهنگ برای پروژه مولانا کردن ولی در نهایت این برنامه لغو شد. بچه‌های گروه تصمیم گرفتن این قطعات رو در آلبومی مستقل با نام « اِلا» منتشر کنن. در سال ٢٠١١ نیز آلبوم دیگری از این گروه با نام «کجا» روانه بازار شد.

ترانه‌ی «باور کن» رو شنیدید از گروه «هک». با این ترانه می‌رسیم به پایان یکی دیگه از برنامه‌های غیرمجاز. فایل صوتی این برنامه و برنامه‌های پیشین غیرمجاز رو می‌تونید غیر از آرشیو سایت رادیو کوچه، از صفحه فیس‌بوک غیرمجاز هم بشنوید. سپاس از دوستایی که با وجود سرعت بسیار پایین اینترنت در ایران، باز هم ما رو در فیس‌بوک تنها نمی‌ذارن و اخبار و آهنگای تازه رو‌اون‌جا دنبال می‌کنن.

خانما و آقایون این بود دهمین برنامه‌ی «غیرمجاز»، کار مشترک «خسرو کیان‌راد» (نویسنده متن)، «حسین میرزاقلی» و «امیر فاخر» (گویندگان) از رادیو کوچه. سپاس از شما که هم‌راه بودید و هم‌ترانه. تا هفته دیگه و غیرمجازی دیگه، ساز دلتون میزون و پر تپش.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,