Saturday, 18 July 2015
30 May 2020
شاد و تندرست

«انتقاد ممنوع»

2013 May 23

 

اکبر ترشیزاد/ رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«میشاییل بالاک» کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال آلمان برای بازی خداحافظی خود از «مهدی مهدوی‌کیا» دعوت کرده است تا در کنار او بازی کند. در این مسابقه‌ی دوستانه که پانزدهم خرداد ماه در ورزشگاه «لایپزیک» و با حضور بهترین بازیکنان دنیا برگزار می‌شود، دو تیم ستارگان فوتبال دنیا و یاران «بالاک» به میدان خواهند رفت. «مهدی» توسط «بالاک» برای حضور در این مسابقه دعوت شده تا در ترکیب تیم یاران «بالاک» قرار بگیرد. هدایت این تیم برعهده «خوزه مورینیو» است.
————————————————————————
«حسین رضازاده» و دیگر اعضای فدراسیون وزنه‌برداری جمهوری‌اسلامی ایران در مجمع انتخاباتی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در روسیه موفق به کسب هیچ یک از کرسی‌ها نشدند. «رضازاده» که پیش‌تر برای پست نایب رییسی کاندیدا شده بود، نتوانست رای بیاورد. «حکمت‌پور» دیگر نامزد ایرانی این انتخابات هم در رسیدن به کرسی کمیته فنی فدراسیون جهانی ناکام ماند. گویا «رضازاده» گمان ٠می‌کرد مجمع جهانی هم انتخابات جمهوری‌اسلامی است که به سفارش این و آن بشود در آن اعمال نفوذ کرد.
————————————————————————
«کارلوس کی‌روش» سرمربی تیم‌ملی فوتبال کشورمان چند روز پیش و در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که «رحمتی» و «عقیلی» به سبب عدم امضای نامه عذرخواهی، تا زمانی که او سرمربی تیم ملی باشد، جایی در این تیم ندارند. «کی‌روش» گفته است که آنها تا ساعت ١٧جمعه گذشته مهلت داشته‌اند که این کار را انجام دهند اما به آن تن نداده‌اند. «رحمتی» اما در این مورد روایت دیگری دارد: «من ساعت ١٢:٣٠ روز یک‌شنبه ٢٢ اردیبهشت به خواست مسوولان فدراسیون فوتبال به دفتر فدراسیون رفتم. با «کفاشیان» و «نبی» جلسه خوبی داشتیم. یک نامه دست‌نوشته‌ هم بود که دادند به من. در آن نامه نوشته شده بود که من خواهان بازگشت به تیم‌ملی هستم. من به احترام فدراسیون و تیم‌ملی نامه را بردم تایپ کردم، زیر آن را امضا کردم، برایش تاریخ هم زدم. همان نامه‌ای که نوشته بودند را تایپ شده داخل پاکت گذاشتم، تحویل این عزیزان دادم و از فدراسیون خارج شدم.»
«رحمتی» ادامه می‌دهد: «حالا در مورد این‌که چه اتفاقاتی افتاده یا آقای «کی‌روش» مصاحبه کرده و گفته آخرین فرصت من و «عقیلی» جمعه بوده نمی‌دانم چه باید بگویم. من تاکید کرده بودم علاقمند به حضور در تیم‌ملی هستم و آماده‌ام که به تیم کشورم خدمت کنم و این موضوع را قبلن در مصاحبه‌هایم گفته بودم و خواستم کتبن هم دوباره تاکید کنم. برای همین نامه را امضا کردم و دادم به مسوولان فدراسیون فوتبال.»
————————————————————————

2013523-Kooche-Akbar2
فدراسیون جهانی تنیس روی میز آخرین رده‌بندی بازیکنان جهان را اعلام کرد. در این فهرست و در صدر آن یک تغییر بوده که آن‌هم صعود یک پله‌ای «ژانگ جیک» قهرمان رقابت‌های پاریس از رده‌ی چهارم به رتبه‌ی سوم جهان است. «شوشین» و «مالونگ» نیز همچنان رده‌های اول و دوم رنکینگ جهانی را در قسمت مردان در اختیار دارند. «نوشاد عالمیان» که در رقابت‌های پاریس موفق شد با دو پیروزی در جدول حذفی مسابقات به جمع ٣٢ بازیکن برتر دنیا صعود کند، با کسب ۵۴ امتیاز و ٧ پله صعود به رده چهل و چهارم جهان صعود کرد.
در بخش بانوان نیز «ندا شهسواری» با ده پله صعود به رتبه ۴۶۵ جهان رسید. «محجوبه عمرانی» هم که پیش از این در پله ۵٣٨ جهان قرار داشت، جهش ٢۴ پله‌ای داشت و در رده ۵١۴ قرار گرفت.
———————————————————————
«مرتضی سپهوند» مشت‌زن سابق تیم ملی در گفت‎وگو با خبرنگاران با انتقاد از فدراسیون و همچنین هیات بوکس لرستان و با ابراز نارضایتی از وضعیت بوکس کشور گفت:
«رییس فدراسیون در یک برنامه تلویزیونی علیه من صحبت‎هایی را مطرح کرد و بعد‌ از آن که من به‌طور رسمی گفتم که این صحبت‎ها کذب محض است این موضوع به مذاق ایشان خوش نیامد و همه‎ی سمت‎هایی که داشتم از جمله مربی‎گری تیم ملی جوانان را از من گرفتند.»
«سپهوند» افزوده است:
«این پست‎ها و سمت‎ها به درد من نمی‎خورد اما افسوس می‎خورم برای آدم‎هایی که با تنگ‎نظری تصمیم می‎گیرند. نباید به کسی که نقدهای منصفانه دارد، به چشم دشمن نگاه کرد. من متاسفم که در ورزش ایران نباید از کسی انتقاد کنی تا همیشه هوایت را داشته باشند. امیدوارم روزی فرا برسد که افرادی که مسوولیت قبول می‎کنند کمی انتقادپذیر باشند.»
این مشت‎زن باسابقه در پایان یادآور شده است:
«١۴ سال در تیم‌ملی حضور داشتم که فدراسیون در این مدت نه تنها کاری برای من انجام نداده، بلکه چیزی هم طلب‌کار است.»
————————————————————————

2013523-Kooche-Akbar1
ملی‌پوشان تیم‌ملی پرورش‌اندام بزرگسالان و جوانان ایران که باید خرداد ماه برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا به قزاقستان بروند، قرار بود دو روز پیش با ارایه پاسپورت و مدارک خود به فدراسیون، در فدراسیون پزشکی ورزشی حاضر شده و تست دوپینگ بدهند که متاسفانه از بین ٢٠نفر دعوت شده به این مرحله هفت بدن‌ساز مدارک خود را ارایه ندادند و در گرفتن تست دوپینگ حاضر نشدند.
پرورش‌اندام یکی از رشته‌هایی است که ورزشکاران باید قبل از شروع هر گونه رقابت‌ گواهینامه انجام تست دوپینگ و پاک بودن از مواد نیروزا را به مسوولان برگزاری مسابقات ارایه کنند تا بتوانند در مسابقات شرکت کنند. حالا باید منتظر ماند و دید واکنش فدراسیون به این حرکت ملی‌پوشان چه خواهد بود.
————————————————————————
در پی باخت سنگین تیم‌ملی فوتبال بانوان به فیلیپین، «فریده شجاعی» نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با خبرنگاران گفته است:
«هر چند شانس صعود ایران از گروه خود به مرحله بعد کم بود، اما انتظار چنین شکستی را مقابل فیلیپین نداشتیم. با این شرایط جام جهانی ٢٠١۵ برای ایران از دست رفت. البته ما انتظار چنین نتیجه‌ای را در مقابل فیلیپین نداشتیم. اما «هلنا» قبل از مسابقه تماس گرفت و عنوان کرد که فیلیپین ١۶ بازیکن آمریکایی را آورده است و هیچ‌کدام از بازیکنان آن‌ها بومی نبوده‌اند. به‌نظر می‌رسد که این تیم برای قهرمانی در این مسابقات حاضر شده است.»
«شجاعی» ادامه داد: «تیمی که ما به بنگلادش اعزام کردیم، تیم اصلی ما نبود. ما می‌خواستیم در این رقابت‌ها قدرتمند ظاهر شویم، اما همان‌طور که می‌دانید نتوانستیم چهار، پنج بازیکن فوتسال را به این رقابت‌ها ببریم چون آن‌ها مسابقات مهمی را در پیش داشتند. از دیگر سو هم «بیان محمودی» و هم «مریم محمودی» که دو مهره‌ی کلیدی برای تیم ما بودند به علت آسیب‌دیدگی همراه تیم نبودند.»
نایب رییس بانوان فدراسیون فوتبال درباره این پرسش که فکر نمی‌کنید که اگر اردوهای تیم ملی به صورت منسجم‌تر و با فاصله کمتری برگزار می‌شد می‌توانستیم نتیجه‌ بهتری بگیریم هم گفت:
«اردوهای تیم‌ملی بر اساس برنامه‌ریزی‌های «کاستا» بوده است و این صلاح مربی است که چنین برنامه‌ریزی داشته باشد. شاید من در برخی موارد به اردوهای برخی از تیم‌ها اعتراض داشته باشم، اما دخالتی نمی‌کنم، چون مسوولیت این موضوع با مربی است. ما بازی‌های تدارکاتی خوبی داشتیم و حتی تیم را به تورنمنت روسیه اعزام کردیم، اما قبول کنید که بد آوردیم.»

 

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,