Saturday, 18 July 2015
20 October 2021
رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی

«دستگاه‌ قضایی جلوی تنش در انتخابات را خواهد گرفت»

2013 May 23

خبر / رادیو کوچه

«آیت‌اله صادق آملی لاریجانی» رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی، روز پنج‌شنبه دوم خردادماه طی سخنانی در جلسه شورای روسای کل دادگستری‌های سراسر کشور گفت که دستگاه قضایی جلوی افرادی را که بخواهند در انتخابات تنش ایجاد کنند، خواهد گرفت.

به گزارش «خبرگزاری دانشجویان ایران»(ایسنا)،‌وی اظهار کرد: «همان‌طور که مقام معظم رهبری از حماسه سیاسی یاد کردند باید گفت که بخش عمده‌ای از این حماسه به انتخابات مربوط می‌شود و ما باید تلاش کنیم تا انتخابات پرشورتر برگزار شود».

20121213-sadegh-larijani

«صادق لاریجانی» افزود: «ما باید با هماهنگی دستگاه‌های نظارتی و اجرایی تلاش کنیم تا تنشی در برگزاری انتخابات پیش نیاید و اگر کسی می‌خواهد تنش ایجاد کند، جلوی آن را بگیریم».

وی با بیان این‌که «حضور مردم در انتخابات تاثیر زیادی در وضع داخلی و خارجی کشور خواهد داشت» خاطرنشان کرد: «سهمی که قوه قضاییه در انتخابات دارد، عمدتن در رابطه با موضوع پیش‌گیری از وقوع جرایم انتخاباتی است؛ هرچند که وظیفه برخورد با این جرایم نیز برعهده قوه قضاییه گذاشته شده است».

رییس دستگاه قضایی اظهار کرد: «خوشبختانه ستادهای پیش‌گیری از وقوع جرایم انتخاباتی در استان‌ها تشکیل شده اما از روسای دادگستری‌ها می‌خواهیم تا برحسب وضعیت هر استان اقدامات لازم در این زمینه را انجام دهیم».

وی گفت: «ان‌شا اله اقدامات روسای کل دادگستری‌ها و دادستانی‌ها منجر به حضور پرشکوه مردم در عرصه انتخابات شود و این حماسه سیاسی بدون وقوع عنوان مجرمانه‌ای انجام شود».

بیشتر بخوانید:

«عدم احراز صلاحیت هاشمی ربطی به ریاست او بر مجمع ندارد»«عدم احراز صلاحیت هاشمی ربطی به ریاست او بر مجمع ندارد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,