Saturday, 18 July 2015
07 December 2023
پس از رد صلاحیت توسط شورای نگهبان

«دل‌جویی آیت‌‌اله صانعی از هاشمی رفسنجانی»

2013 May 24

خبر / رادیو کوچه

چهارشنبه شب یکم خردادماه، «آیت‌اله یوسف صانعی» مرجع تقلید شیعه، در گفت‌وگویی تلفنی با «آیت‌اله هاشمی رفسنجانی»، عدم انصراف وی از کاندیداتوری را «علی‌رغم همه فشارها»، مایه آبروی روحانیت دانست.

به گزارش «سایت اینترنتی آیت‌اله صانعی»، این مرجع تقلید منتقد، در آغاز گفت‌وگو به آقای هاشمی گفت: «سلام من الرحمن نحو جنابکم فان سلامی لا یلیق ببابکم» (سلامی از خداوند رحمان به سوی شما، چرا که سلام من لایق شما نیست) و افزود: «من قبلن هم خدمت شما عرض کردم که اعلام کاندیداتوری شما برای ریاست جمهوری در این شرایط خاص و حساس مملکت آن هم برای خدمت به ملت شریف و شهید پرور ایران با همه ظواهر دنیوی و اجتماعی و اجر اخروی‌ای که دارد معادل خدمات بیش از نیم قرن شما به اسلام و انقلاب بوده و هست».

20130522-hassankhomeini

«آیت‌اله صانعی» افزود: «امروز هم خدمت شما عرض می‌کنم که عدم انصراف شما علی رغم همه فشارها برای اینکه خیانت به ملت نشده باشد، سبب شد تا به اسلام و جمهوری اسلامی، روحانیت بزرگوار، حوزه های علمیه و همه فرزندان و یاران امام امت آبرویی فوق‌العاده بدهید که بنده از بیان عظمت این کار شما عاجز هستم».

وی در پایان این گفتگو خطاب به «آیت‌اله هاشمی» گفت: «من فقط به یک جمله بسنده می‌کنم و آن هم درخواست سهیم نمودن این‌جانب در ثواب و اجر اخروی این حرکت عبادی و سیاسی‌تان است».

بنا بر این گزارش، آقای هاشمی با ابراز تشکر از تماس تلفنی «آیت‌اله العظمی صانعی» و ابراز محبت ایشان گفت: «بار سنگینی از دوش من برداشته شد و در هر حال من شاکر و سپاسگزار خداوند هستم».

بیشتر بخوانید:

«خبر عدم احراز صلاحیت شما غیرقابل‌باور بود»«خبر عدم احراز صلاحیت شما غیرقابل‌باور بود»

«با حکم حکومتی صلاحیت هاشمی را تایید کنید»«با حکم حکومتی صلاحیت هاشمی را تایید کنید»

«امام صلاحیت شما و هاشمی را برای رهبری تایید کرد»«امام صلاحیت شما و هاشمی را برای رهبری تایید کرد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,